İletişim Merkezi

444 80 09

Whatsapp Hattı

0533 706 01 09

25.06.2019

KÜÇÜK DEHALAR ÖDÜLLERİNE KAVUŞTU

    Bu yıl 4’üncüsü düzenlenen Tales Matematik Festivali’nde dereceye giren öğrenciler ödüllerine kavuştu.

T.C. Efeler Belediyesi’nin desteklediği, Aydın Özel Başak Koleji’nin düzenlediği 4. Tales Matematik Festivali’nde dereceye giren öğrencilere, Şükran Güngör – Yıldız Kenter Kültür Merkezi ve Tiyatro Salonu’nda düzenlenen törenle ödülleri takdim edildi.

“ONURLANARAK KATKI YAPTIĞIM İÇİN ÇOK MUTLUYUM.”

Festivalde dereceye giren öğrencilere ödüllerini takdim eden Başkan Atay: “Onurlanarak katkı yaptığım için çok mutluyum. Bilimsel olarak bu projeden bana bahsettiler. Onlardan daha fazla heyecanlandım. Çünkü bilime katkı yapıp desteklemek, bize düşen görevleri yerine getirmekten dolayı çok mutlu oldum. Burada gördüklerimden dolayı ülkemizin geleceğinden çok umutluyum. Yarın benim oturduğum koltukta, çocuklarımız oturacak. Ama bilgili, bilimle tanışan, bilimsel olarak Türkiye’yi yönetme arzusu içinde olan çocuklarımız oturacak. Bunun için yaptığınız işten dolayı bana fırsat tanıdıkları için teşekkür ediyorum.” dedi.

“MATEMATIK PARKI YAPACAĞIZ, MATEMATİK KAMPI GERÇEKLEŞTİRECEĞİZ.”

Seçim çalışmaları sırasında açıkladığı projeleri yavaş yavaş hayata geçiren T.C. Efeler Belediye Başkanı M. Fatih Atay Matematik Parkı ve Matematik Kampı’nın da müjdesini verdi. Başkan Atay: “Benim Belediye Başkanı olarak görevim çocuklarımıza bu bilimsel haklarını kullanabilmeleri için alt yapıları sağlamaktır. Dünyada ilk kez bir matematik parkını hayata geçireceğiz. Bu ne kadar maliyeti olursa olsun, bunu gerçekleştireceğim. Size bir müjde daha veriyorum buradan. Bir kamp yerimiz var. Burayı düzenleyerek, yazları da matematik kampı gerçekleştireceğiz.” dedi.

DİĞER HABERLER

Tüm Haberler
©2023 Efeler Belediyesi.