İletişim Merkezi

444 80 09

Whatsapp Hattı

0533 706 01 09

27.08.2019

SEVİMLİ DOSTLARIMIZ ‘SU-SU-YOR-LAR’

    Efeler Belediyesi küçük dostlarımız için ‘Bir Kap Su’ diyerek sokaklara su kapları yerleştirmeye devam ediyor.

Sokakta yaşayan kedi ve köpeklere projeler geliştiren Efeler Belediyesi, yaz aylarının başlaması ile birlikte sıcak hava koşullarında zorluk yaşayan sevimli dostlarımız için çalışmalarını sürdürüyor. Haziran ayından itibaren bu yöndekiprojelere yoğunluk veren Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, ilçenin farklı noktalarına su kapları yerleştiriyor. Vatandaşın bilgilendirmesi ve ihtiyaç duyan esnafın talepleri doğrultusunda da ekipler çalışmalarını şekillendiriyor.

Su kaplarının son yerleşim noktası Sevgi Yolu oldu. Su kapları Temizlik İşleri ekipleri tarafından, yolun sol tarafında bulunan ağaçların yanına yerleştirildi. Yoldan geçen vatandaşların dikkatini çeken uygulama, beğeni ile karşılandı. Sadece vatandaşların değil civarda bulunan esnafında dikkatini çeken uygulama sonrasında esnaf, dükkan önlerine koymak için ekiplerden su kabı talebinde bulundu.

“EMPATİ KURMALIYIZ”

Kedi ve köpeklerin ihtiyaçlarını karşılamanın yanı sıra, halkın farkındalığını arttırmayı da amaçladıklarını ifade eden Efeler Belediye Başkanı M. Fatih Atay, “Doğası, tarihi, inciri, zeytini kısacası her hali ile eşsiz Efeler İlçesi’nde yaşam sürüyoruz. Yaz ayları pamuk ve incirimiz için iyi olsa da sıcak iklimi sebebi ile sokak hayvanlarını zorlayabiliyor” dedi.

Efeler Belediye Başkanı M. Fatih Atay sözlerine şu şekilde devam etti:

“Düşünün bizler öğle saatlerinde sokağa çıkıp iki adım yürüdüğümüzde bu kadar zorlanıyoruz. Peki, sevimli dostlarımız için neler yapmalıyız? Bunu düşünmeli ve empati kurmalıyız. Çünkü bu dünya sadece bizim için değil, doğadan nasıl sorumlu isek sokakta yaşayan dostlarımızdan da o kadar sorumluyuz. Efeler Belediyesi olarak dostlarımıza, yazın başından beri dağıttığımız su kapları ile destek olmaya çalışıyoruz. Yakın zamanda hem sokak hayvanlarımız hem de evcil hayvan sahibi vatandaşlarımız için projelerimizi hayata geçirmeye devam edeceğiz.”

DİĞER HABERLER

Tüm Haberler
©2023 Efeler Belediyesi.