İletişim Merkezi

444 80 09

Whatsapp Hattı

0533 706 01 09

BAŞKANIMIZ

T.C. EFELER BELEDİYE BAŞKANI

MEHMET FATİH ATAY

T.C. Efeler Belediye Başkanımız Mehmet Fatih Atay, 11 Şubat 1957 tarihinde Aydın'ın Çine ilçesinde doğdu. İlkokul ve ortaokulu Çine'de, lise eğitimini ise Ankara Atatürk Lisesi'nde tamamladı. Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun olan Başkan Atay, uzun süre Avukatlık mesleğini sürdürdü.

1977 yılında siyasete adım atan Mehmet Fatih Atay, CHP Çine Gençlik Kolları Başkan ve Başkan Yardımcılığı, SODEP Çine Kurucu İlçe Başkanlığı, SHP Çine İlçe Başkanlığı, CHP Aydın İl Başkanlığı, CHP Parti Meclisi ve Merkez Yürütme Kurulu Üyeliği görevlerinde bulundu.

1995, 2007 ve 2015 yıllarında yapılan Milletvekili Genel Seçimleri'ni kazanarak 3 dönem CHP Aydın Milletvekili olarak parlamentoda görev aldı. Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin 20. Dönemi’nde TBMM Başkanlık Divan Üyeliği, 23. Dönemi’nde ise TBMM Adalet Komisyonu üyeliği ve Kültür Sanat Yayın Kurulu üyeliği görevlerini yürüttü

Aynı zamanda; 12 yıl TFF Genel Kurul Delegesi, 12 yıl Gençlerbirliği Spor Kulübü Genel Sekreterliği, Aydınspor 1923 Kulüp Başkanlığı görevlerinde bulunan Mehmet Fatih Atay, halen Atatürkçü Düşünce Derneği ve Ankara Atatürk Liseliler Derneği Üyesidir.

Mehmet Fatih Atay, 2019 yılında Cumhuriyet Halk Partisi'nin Efeler İlçesi Belediye Başkan adayı olarak gösterildi ve 31 Mart 2019 tarihinde yapılan Mahalli İdareler seçimini kazanarak T.C. Efeler Belediyesi'nin Başkanı oldu.

Başkanımız Mehmet Fatih Atay, öğretmen Güneş Atay ile evli olup, iki çocuk babasıdır.

BAŞKANIN MESAJI

DEĞERLİ EFELER İLÇEMİZ SAKİNLERİ;

31 Mart yerel seçimlerinde öncelikle bizi bu onurlu makama layık gördüğünüz için hepinize teşekkürlerimi ve şükranlarımı sunuyorum. Üzerimizde taşıdığımız bu ağır yükün sorumluluğunun bilincindeyiz, farkındayız. Değerli vatandaşlarımızın istek ve beklentilerine uygun olarak hazırladığımız projelerimizle, sizlerden aldığımız destekle, “Derman Belediyeciliği“ diyerek çıktığımız yolda durmaksızın çalışacağız.

Hayata geçireceğimiz projeler, en başta sizlerin mutluluğu, huzuru ve geleceğe güvenle bakan; en önemlisi güzel İlçemize bir kimlik kazandırmak adına olacaktır. Sizlerin değerli desteğiyle geldiğim Başkanlık görevimde hizmet sevdalısı olarak, hizmete adanmış yüreğimiz ile birlikte, iyi ve kötü günde Efeler halkının yanında olmaya her zaman özen göstererek devam edeceğiz.

Efeler sahip olduğu muhteşem doğal, tarihi ve kültürel değerlerle turizm, sanayi, bilim ve kültür dahil olmak üzere, çok çeşitli alanlardaki büyük potansiyeli ve insan gücü kapasitesiyle halkına bugünkünden çok daha yüksek bir yaşam kalitesi sunabilecek bir ilçedir.

Hepimiz için daha yaşanılır bir Efeler inşa etmek, yarınlarımıza eksikleri giderilmiş bir kent bırakmak adına kollarımızı sıvadığımız gibi söz verdiğimiz çalışmalarımıza hazırız. Biz Efeler Belediyesi ve sizler de değerli Efeler sakinleri olarak; hep beraber, el ele verdiğimizde, gerçekleştirilmeyecek, üstesinden gelemeyeceğimiz bir sorun olmadığını göreceğiz.

Efeler ilçemiz adına hizmet üretmek, sorunlarımızı gidermek adına hizmet için yetki istediğimizde, ‘’Hayallerim var Efeler’’ anlayışıyla hareket edeceğimize söz vermiştik. Bu nedenle üretken, halkıyla iç içe bir belediye yapısına kavuşmak için, şikayet-sorun ve önerilerinizi her zaman bana ulaştırabilirsiniz.

Bu hem kolektif çalışmamızı, hem de büyük bir memnuniyet duyacağımızın en güzel göstergesi olacağından emin olabilirsiniz.

Sosyal belediyeciliğin hayat bulduğu, şeffaf belediyecilik anlayışı çerçevesinde halkın yönetimde söz sahibi olduğu, belediye hizmetlerinin İlçemizin her noktasına ulaştığı, yaşam kalitesi yüksek kentler arasında kendine sağlam bir yer edinecek modern bir kent oluşturmak ise en büyük hedefimizdir.

Bütün uğraşımız, özellikle çocuklarımıza gelişmiş ve sorunları çözülmüş, engelli vatandaşlarımız kendi açılarından engel görmediği, yaşlılarımızın kendilerini yalnız hissetmediği, gençlerimizin kendilerine güvenlerinin tam olduğu ve çocuklarımızın rahat rahat oynayıp hareket edebileceği, herkesin yüzünün güldüğü, vatandaşımızın isteklerine cevap verebilen, problemlerine çözüm ortağı olan bir Efeler inşa edip teslim etmek olacaktır.

İlçemizde herkesi kucaklayan bir hizmet anlayışıyla, sevgiyle, hoşgörüyle Efeler ilçemizi hak ettiği güzelliklerle buluşturacağız.

Sosyal belediyecilik kapsamında hayata geçireceğimiz etkinlik, projeler ile siz değerli Efeler ilçemiz hemşehrilerimle birlikte olacağız. Güzel ve mutlu yarınlarımızda, beklentilerin farkında olarak sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

T. C. Efeler Belediye Başkanı
©2023 Efeler Belediyesi.