İletişim Merkezi

444 80 09

Whatsapp Hattı

0530 043 09 09

02.07.2021

05.07.2021 MECLİS GÜNDEMİ

BELEDİYE MECLİSİNİN 05.07.2021 PAZARTESİ GÜNÜ SAAT 10:00’DA  BELEDİYE MECLİS SALONUNDA YAPACAK OLDUĞU 

TOPLANTIYA AİT GÜNDEMDİR.

 

  1. Zabıt Özetinin okunması.

 

  1. İlçemizde bulunan Aymas galericiler sitesi içerisinde yeteri kadar boş dükkân olmadığından; taleplerin ve yoğunluğun göz önüne alınarak sınırlarımız dâhilinde 04.05.2021 tarih ve 85 sayılı Efeler Belediye Meclis Kararına ek olarak Ata mah ASTİS Sanayi Bölgesi (Gıdacılar Bulvarının 696 Sokak ve Ata Bulvarı ile kesiştiği alan içerisinde bulunan dükkanlar) ile Tepecik Mah Ş.P.Er M.Ali Tosun Bulvarı üzerinde bulunan Marka Aydın ünvanlı Toptancılar Sitesi içerisinde bulunan 5(beş) adet dükkanın trafik yoğunluğunu, kaldırım işgaline, yaya ve yürüyüş imkânlarını engellemeyeceği değerlendirilen ve Aydın Valiliği İl Emniyet Müdürlüğü olumlu görüşleri doğrultusunda, düşünülen adreslerin yeni bir galericiler sitesi kuruluncaya kadar açılmak istenen işletmelerin işyeri açma ve çalışma ruhsatlarının düzenlemesi ile ilgili Esnaf ve Pazar Komisyonu Raporunun görüşülmesi.

 

  1. Covid-19 salgını ile mücadelede gösterdikleri fiili çalışma ve katkıları nedeniyle Temizlik İşleri Müdürlüğü, Sağlık İşleri Müdürlüğü ve Mezarlık İşleri Müdürlüğünde kadrolu ve hizmet alımı suretiyle görev yapan ve isimleri belirlenen işçi vasıflı personelimize net 1.000,00 TL tutarında İkramiye ödemesi yapılması konusunda Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih ATAY’a yetki verilmesi ile ilgili Plan ve Bütçe Komisyonu Raporunun görüşülmesi.

 

  1. Efeler Belediyesi pazar yerleri işgaliye ücretlerinin yanında bir de “tahsis belgesi” adı altında pazarcı esnafından 5 senede bir yenilenmek kaydı ile ücret alındığından Pazar yeri tahsis ücretleri ile ilgili Plan ve Bütçe Komisyonu Raporunun görüşülmesi.

 

  1. İlçemiz sınırları içerisinde yer alan ve covid-l9 salgını nedeniyle faaliyetleri durdurulan işyeri ve işletmelere 5216 sayılı Büyükşehir Belediyesi Kanunu ve 5393 sayılı Belediye kanununa dayanılarak, faal olarak çalışan işletmelere tek sefere mahsus olmak üzere 1.000,00 (bin) TL' den az olmamak koşuluyla, nakdi yardımda bulunulması ile ilgili Plan ve Bütçe Komisyonu Raporunun görüşülmesi.

 

  1. İlimiz Efeler İlçesi Osman Yozgatlı Mahallesi 6164 ada 1 parsel nolu uygulama imar planında Polis Karakolu alanında kalan taşınmaz için Resmi Kurum alanı kullanımı getirilmesi amaçlı uygulama imar planı değişikliği ile ilgili İmar Komisyonu Raporunun görüşülmesi.

 

  1. 25.03.2021 tarih 31434 sayılı resmi gazetede yayınlanan Otopark yönetmeliğinde yer alan hükümler doğrultusunda; Efeler belediyemizce otopark grupları belirlenmediği için ruhsat aşamasında otopark bedel hesabı yapılamadığından otopark bedellerinin belirlenmesi ile ilgili İmar Komisyonu Raporunun görüşülmesi.

 

  1. İlimiz Efeler İlçesi Orta Mahalle 2799 ada 1 parsel nolu uygulama imar planında Yençok:12.00m (3 kat) kitle nizam koşullu küçük sanayi alanında kalan taşınmaz için, Yençok:12.00m (1 kat)  kitle nizam koşullu küçük sanayi alanı kullanımı getirilmesi amaçlı uygulama imar planı değişikliği ile ilgili İmar Komisyonu Raporunun görüşülmesi.

 

 

 

                                                                                                                M. Fatih ATAY

                 Belediye Başkanı

©2023 Efeler Belediyesi.