İletişim Merkezi

444 80 09

Whatsapp Hattı

0533 706 01 09

02.05.2019

1 MAYIS EMEK VE DAYANIŞMA GÜNÜ COŞKUYLA KUTLANDI

    Emeğin ve barışın en anlamlı günü olan 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü coşkuyla kutlandı.

Saat 15:00’de Taş Köprüde buluşan Sivil Toplum Kuruluşlarının yanı sıra T.C. Efeler Belediye Başkanı M. Fatih Atay, CHP Aydın Milletvekili PM Üyesi Bülent Tezcan, CHP Aydın Milletvekili Süleyman Bülbül de katıldı.

Eğitim İş Sendikası Aydın Şube Sekreteri Yener Bozkurt'un tertip komitesi başkanlığındaki yürüyüşte 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü için toplanan binlerce işçi, pankart ve Türk bayrakları taşıyıp kortej yürüyüşü yaptıktan sonra Atatürk Kent Meydanı’ndaki kutlama alanına giriş yaptılar. Kutlama alanında şarkılar ve türküler eşliğinde eğlenen Sivil Toplum Örgütleri ile birlikte her yıl 1 Mayıs’ta kutlama alanlarında bulunan T.C. Efeler Belediye Başkanı M. Fatih Atay’ın yanı sıra CHP Aydın Milletvekilleri Sn. Tezcan ve Sn. Bülbül halay çekerek işçiler ile birlikte eğlenip, birlik ve beraberlik mesajı verdiler.

T.C. Efeler Belediye Başkanı Atay 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü için; “Emek, yaşadığımız dünyadaki en kutsal hazinelerden biridir. Alın terinin damladığı, emeğin karşılığını bularak kazanılan her kuruş bir sofradır, bir gururdur, bir emektir, bir güvendir. O nedenle 1 Mayıs her zaman emekçinin, emeğin, barışın ve özgürlüğün en önemli sembollerinden birisi olmuştur.

Ülkemizin büyümesine, gelişmesine, ilerlemesine, kalkınmasına ve demokratikleşmesine en büyük katkıyı sağlayanlar, hiç kuşkusuz emeğinin hakkını alın teriyle kazanan işçilerimizdir. T.C. Efeler Belediyemize onurlandırdığınız başkanınız M. Fatih Atay olarak, ilçemizin bir elçisi olarak, göreve geldiğim ilk günden bugüne ve sonrasına kadar emekçilerimize verdiğimiz sözleri yerine getireceğimizden hiç kimsenin şüphesi olmasın. Bu sebeple emekçi kardeşlerimizle birlikte çok güzel günlere, yarınlarımıza doğru adımları birlikte atacağız.”Mesajı ile Efeler ilçesindeki emekçilerin 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü kutladı.

DİĞER HABERLER

Tüm Haberler
©2023 Efeler Belediyesi.