İletişim Merkezi

444 80 09

Whatsapp Hattı

0533 706 01 09

09.08.2019

ABDÜLBAKİ AKÜLÜ ARACINA KAVUŞTU

    Efeler Belediyesi Abdülbaki’ye yeni araç hediye etti.

11 yaşında olan ve Mimarsinan Mahallesi’nde yaşayan Abdülbaki Özkan, rahatsızlığından dolayı tekerlekli sandalyede yaşamını sürdürüyordu. Abdülbaki’nin daha rahat hareket edebilmesi için ailesi, Efeler Belediyesi’ne akülü araba talebinde bulunmuştu.

Efeler Belediyesi, Abdülbaki için en uygun akülü aracı temin etti. Mahallede gerçekleşen teslim törenine katılan Efeler Belediye Başkanı M. Fatih Atay, Abdülbaki Özkan’la biraraya gelerek, aracı kendisi teslim etti.

ARTIK GEZEBİLECEĞİM

Yeni aracına kavuştuğu için çok mutlu olan Abdülbaki Özkan, “Uzun zamandır akülü aracım olmasını istiyordum. Tekerlekli sandalye ile hareket etmem biraz zor oluyordu bu yüzden akülü araç beni çok rahatlatacak. Efeler Belediye Başkanımız Fatih Atay buraya gelerek aracı bana teslim etti. Kendisinin gelmesinden dolayı çok mutlu oldum. Önce başkanıma ve bu aracı bana sağlayan herkese çok teşekkür ederim. Artık daha çok dışarı çıkıp, gezebileceğim” dedi.

ENGELLİ ADAYIYIZ

Efeler Belediye Başkanı M. Fatih Atay, engellilerin kentte daha rahat bir yaşam sürmesi için çalışacaklarını belirterek, “Abdülbaki’nin akülü araç istediğini öğrenince bizzat gelip aracı teslim etmek istedim. Bizler belediye olarak toplumumuzun her kesiminden gelen ihtiyaç ve sorunlara ışık tutabilmeliyiz. Hayata geçireceğimiz projelerde çocuklarımız ve kadınlarımız gibi engelli vatandaşlarımızı da öncelikli tutuyoruz. Unutmayalım, hepimiz birer engelli adayıyız. Bu yüzden gerçekleştireceğimiz altyapı projelerinde engelli vatandaşlarımızın rahat hareket edebilmeleri bizler için çok önemli” dedi. 

DİĞER HABERLER

Tüm Haberler
©2023 Efeler Belediyesi.