İletişim Merkezi

444 80 09

Whatsapp Hattı

0533 706 01 09

02.11.2020

BAŞKAN ATAY'DAN DEPREM AÇIKLAMASI “CAN KAYBI YOK TÜM TEDBİRLER ALINDI”

Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay, merkez üssü İzmir Seferihisar olan ve etkisini Efeler'de kuvvetli şekilde hissettiren 6.6 büyüklüğündeki depremin ardından ilk açıklamalarda bulundu.

Efeler Belediyesi olarak başkan, başkan yardımcısı, birim müdürleri ve tüm personel düzeyinde teyakkuz halinde olduklarını söyleyen Atay, “Efelerli yurttaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. İlçemiz bu büyük depremi hiçbir can kaybı yaşanmadan atlattığı için sevinçliyiz. Bununla birlikte maddi anlamda da fazla bir hasar görülmedi” dedi. İlçedeki mahalle muhtarlarını arayıp hepsinden bilgi aldıklarını sözlerine ekleyen Başkan Atay, birkaç evde çatlaklar oluştuğunu genel olarak ciddi bir hasara rastlanmadığını söyledi.

 

"EVLERİNDE HASAR OLANLAR İÇİN KALACAK YER AYARLADIK”

Deprem sebebiyle evlerinde hasar ve çatlaklar oluşan vatandaşlar için kalacak yer tutulduğunu belirten Efeler Belediye Başkanı Atay, “Eğer binalarında hasar oluşan vatandaşlarımız evlerinde kalmaktan çekinirlerse kendileri için tuttuğumuz otelde kalabilirler. Belediyemizi aradıkları takdirde onları hemen arabalarla alıp otellere yerleştireceğiz” dedi.

Depremlerin insanlarda büyük korkulara ve travmalara yol açabildiğine dikkat çeken Başkan Atay, Türk Psikoloji Derneği ile yapmış oldukları anlaşma gereğince bu travmaları atlatmaları için vatandaşlara yardımcı olunabileceğini ifade etti. Efeler halkının rahatı ve huzuru  için gereken her türlü tedbirin alındığını vurgulayan Başkan Atay, “Tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum” diyerek açıklamasını noktaladı.

DİĞER HABERLER

Tüm Haberler
©2023 Efeler Belediyesi.