İletişim Merkezi

444 80 09

Whatsapp Hattı

0533 706 01 09

05.12.2022

BAŞKAN ATAY BİT PAZARI ESNAFIYLA BİR ARAYA GELDİ

 

Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay, bit pazarı esnafıyla bir araya geldi.

Fatih Mahallesi’ndeki Fatih Kapalı Pazar Yeri’nde cumartesi günleri kurulan bit pazarının esnafı Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay’ı ziyaret etti. Pazar esnafını Efeler Belediyesi Meclis Salonu’nda ağırlayan Başkan Atay, yılbaşının ilk haftasından itibaren Fatih mahalle sakinlerinden gelen yoğun şikayet nedeniyle pazarın kapatılacağını, pazar esnafının ise mağdur edilmeyeceğini söyledi.

Fatih Mahalle Muhtarı Yıldız Karadaş Taşçıoğlu dahil olmak üzere pazarın kapatılması konusunda bin 700 imza toplandığını söyleyen Başkan Atay, “Bit pazarını ben değil, orada yaşayan insanlar istemiyor. Gece çok geç saatlerde ses şikayetleri geliyor. Fatih mahalle sakinleri gece sesten uyuyamadıklarını söylüyor. Konuyla ilgili çok yoğun şikayetler aldık. Bu şikayetlerden siz de haberdarsınız. Bit Pazarının orada kurulmasını bizzat ben sağlamıştım fakat şikayetler nedeniyle kapatmak zorunda kalıyoruz. Bu karardan önce haftalarca bekledik ve olumlu yönde bir düzelme olmadı. Ekonominin bu kadar zor olduğu bir dönemde geçimini bununla sağlayan esnafımızı mağdur etmemek için elimden geleni yapacağım. Ben Efeler halkına hizmet için varım.” dedi.

Başkan Atay’ın konuşmasını alkışlarla destekleyen bit pazarı esnafı kendilerine mağdur etmeyeceğini söyleyen Başkan Mehmet Fatih Atay’a teşekkür etti.

DİĞER HABERLER

Tüm Haberler
©2023 Efeler Belediyesi.