İletişim Merkezi

444 80 09

Whatsapp Hattı

0533 706 01 09

31.05.2019

BAŞKAN ATAY ÇOCUKLARLA BULUŞTU

    T.C. Efeler Belediye Başkanı M. Fatih Atay, Özel Aydın Değişim Koleji öğrencilerinin karma sergisine katıldı.

Özel Aydın Değişim Koleji’nin, T.C. Efeler Belediyesi Milli Aydın Bankası Kültür Merkezi’nde gerçekleştirdiği sergide T.C Efeler Belediye Başkanı M. Fatih Atay, kolej yönetimi, öğretmenler ve sergide eserleri yer alan öğrenciler ile birlikte serginin açılışını gerçekleştirdi.

 Ortaokul ve lise öğrencilerinin oluşturmuş olduğu çalışmaların yer aldığı sergide; karakalem, yağlı boya, guaj boya, ahşap baskı, cam baskı ve lavi çalışmaları gibi birçok farklı teknikte yapılmış 250 adet eser yer alıyor. Sanatseverlerle buluşmak üzere gerçekleştirilen sergide, sergilenen resim eserlerinin yanı sıra, sergiye gelen ziyaretçiler 7. Sınıf öğrencisi Zeynep Eda Yok’unpiyano dinletisiyle de müzik şöleni yaşadılar.

Açılışa konuşan T.C. Efeler Belediye Başkanı Atay, “Değerli öğrencilerimizin yapmış olduğu bu eserlerin açılış töreni için buradayız. Siz değerli öğrencilerimiz bir yıl süreyle emek verdiniz. Umuyorum ki çok güzel eserler meydana getirmişsinizdir ki gezen herkes hayran olur. Ben etrafıma baktığım zaman bile birkaç esere hayran oldum. Hepinizin emeğine ve eline sağlık. Serginin hepinize hayırlı olmasını diliyorum.” diyerek serginin açılışını gerçekleştirdi.

Açılışın ardından sergiyi öğrencilerle birlikte gezen Atay, başta lavi çalışması olarak yapılan Atatürk portreleri olmak üzere tüm eserlere hayran kaldı. Çocukların yoğun ilgisi ile karşılaşan T.C. Efeler Belediye Başkanı M. Fatih Atay, öğrenciler ile fotoğraf çektirdi.

T.C. Efeler Belediyesi Milli Aydın Bankası Kültür Merkezi’nde açılışı yapılan sergi, 31 Mayıs 2019 Cuma günü saat 17:00’a kadar sanatseverleri ağırlamaya devam edecek.

DİĞER HABERLER

Tüm Haberler
©2023 Efeler Belediyesi.