İletişim Merkezi

444 80 09

Whatsapp Hattı

0533 706 01 09

11.05.2021

BAŞKAN ATAY’DAN ÇÖLYAK HASTALARINA GLÜTENSİZ GIDA PAKETİ

 

Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay, 9 Mayıs Dünya Çölyak Günü’nde, ilçedeki Çölyak hastalarını unutmadı.

Efeler halkının refahı için çalışmalarını sürdüren Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay, bu yıl anneler gününe denk gelen 9 Mayıs Dünya Çölyak Günü’nde, Aydın Çölyak ve Glutensiz Beslenme Derneği üyesi olan ilçedeki 51 Çölyak hastasına ulaştı.

Efeler Belediyesi Efe Halk Masa ekipleri; buğday, arpa, çavdar gibi tahıllarda bulunan glüten isimli bir maddeye karşı hassasiyet yaşayan Çölyak hastaları için hazırladıkları glütensiz gıda paketlerini, hasta ve hasta yakınlarına ulaştırdı. Kadıköy, Kuyulu, Umurlu, Ovaeymir gibi Efeler’in dört bir yanındaki mahallelerde aileleri ziyaret eden Efe Halk Masa ekipleri, verdikleri gıda paketlerinin yanı sıra, Çölyak hastası evladı olan annelerin de anneler gününü kutlayarak hediyeler verdi.

“ÇÖLYAK HASTALARINA DESTEK OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

Sosyal belediyecilik anlayışı ile çalışmalarını sürdüren Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay, "Çölyak hastalarının tükettiği ürünlerin temini ne yazık ki zor ve maliyetli. Bu yıl anneler gününe denk gelen Dünya Çölyak Günü’nde, ailelere yanlarında olduğumuzu göstermek ve kendilerini ziyaret etmek istedik. Efeler Belediyesi olarak Çölyak hastalarına verdiğimiz desteği sürdüreceğiz.” dedi.

“BAŞKAN ATAY HER ZAMAN YANIMIZDA”

Efeler’de yaşayan Çölyak hastaları ve hasta yakınları ise Başkan Atay’a teşekkür ederek, şöyle konuştu:

“Efeler Belediye Başkanımız Mehmet Fatih Atay, her yıl olduğu gibi bu yıl da bizleri unutmadı. Başkanımızın desteğini sadece bugün gibi özel günlerde değil her zaman arkamızda hissediyoruz. Kendisine nazik hediyeleri için de teşekkür ediyoruz.”

 

DİĞER HABERLER

Tüm Haberler
©2023 Efeler Belediyesi.