İletişim Merkezi

444 80 09

Whatsapp Hattı

0533 706 01 09

07.08.2020

BAŞKAN ATAY EFELER HALKININ YARALARINI SARIYOR

Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay, 81 ilde gerçekleşen koronavirüs denetimleri kapsamında Ata Mahallesi Kapalı Pazar Yeri’nde Efeler Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleriyle denetim gerçekleştirdi. Başkan Atay, denetimlerin ardından İmamköy, Emirdoğan ve Pınardere’de çıkan orman yangınlarında zeytin ve incir ağaçları yanan vatandaşlarla bir araya geldi.

İçişleri Bakanlığı’nın dün 81 il valiliğine gönderdiği genelge ile bugün tüm yurtta en kapsamlı koronavirüs denetimi gerçekleştirildi. Sabah erken saatlerde Aydın Vali Yardımcısı Ömer Faruk Günay ve beraberindeki ekiple kent genelinde denetimlerde bulunan Efeler Belediye Başkanı M. Fatih Atay, daha sonra Ata Mahallesi Kapalı Pazar Yeri’nde incelemeler gerçekleştirdi. Pazar yerindeki esnaf ve vatandaşlarla samimi sohbetler gerçekleştiren Atay, maske dağıttı, tedbirlere uyulması için uyarılarda bulundu.

“YANGININ KAYNAĞI MESİRE ALANI DEĞİL”

Hafta başında İmamköy, Pınardere ve Emirdoğan’da çıkan yangın haberlerini duyar duymaz olay yerine gidip Efeler Belediyesi personeli ile birlikte çalışmalar gerçekleştiren Başkan Atay, çalışmaları bizzat kendisi yönetmişti. Pazar yerlerindeki koronavirüs denetimlerinin ardından yangında zarara uğrayan mahalleleri ziyaret ederek vatandaşlarla sohbet eden Başkan Atay, üzücü olayla ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Yangının Efeler Belediyesi’ne ait mesire alanından kaynaklanmadığını, mesire alanında tek bir ateşe rastlanmadığını belgeleriyle vurgulayan Başkan Atay, “Maalesef hepimizin yüreğini sızlatan bir afet yaşadık, fakat şimdi yaraları sarma vaktidir. Meclis üyelerimiz de sizlerin acısını paylaşmak için buradalar. Ağustos ayı meclis toplantımızda siyasi parti gözetmeksizin tüm meclis üyelerimizle ortak bir karar aldık. Yangından zarar gören vatandaşlarımıza destek olmak için üzerimize düşen her görevi yapacağız. Vatandaşlarımıza zeytin ve incir fidanı vereceğiz. Bugünden sonra ne gerekiyorsa yapacağız. Kimsenin şüphesi olmasın. Efeler Belediyesi tüm imkânlarıyla yanınızda. Ben Fatih Atay, bir ağabey, bir kardeş, bir amca olarak sizlerin her zaman yanındayım” dedi.

DİĞER HABERLER

Tüm Haberler
©2023 Efeler Belediyesi.