İletişim Merkezi

444 80 09

Whatsapp Hattı

0533 706 01 09

18.06.2020

BAŞKAN ATAY ENGELSİZ YAŞAM ARACINI TANITTI

 

Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay,kentte ulaşım zorluğu yaşayan engelli vatandaşlar içinEfeler Belediyesi tarafından uygulamaya yeni konulan “Engelsiz Yaşam Aracı”nın tanıtımını gerçekleştirdi.

Başkan Atay, Efeler Belediyesi hizmet binası önünde çok sayıda vatandaşa “Engelsiz Yaşam” aracının tanıtımı yaptı. Tanıtım organizasyonuna çok sayıda sivil toplum örgütü temsilcileri katıldı.

Efeler’deki bütün engelleri kaldıracağının sözünü veren Başkan Atay konuşmasında, “Seçimlerden önce verdiğimiz sözlerden birini daha yerine getiriyoruz. Sizlere Efeler’de bütün engelleri kaldırma konusunda duyarlı davranacağımızı, hizmetlerimizihiçbir zaman aksatmayacağımızın sözünü vermiştik. Bu sözlerden birini daha yerine getirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Bugün burada engelli kardeşlerimizin, arkadaşlarımızın, büyüklerimizin hayatlarını kolaylaştırmak için uygulamaya koyduğumuz bir hizmeti tanıtmak üzere toplandık. Engelli vatandaşlarımız resmi kurumlarda herhangi bir işleri olduğu zaman Efeler Belediyesi’ni arayıp bize bildirecekler. Biz de ‘Engelsiz Yaşam Aracı’mızla gidecekleri yere kadar eşlik edeceğiz. Notere gidebilirler, mahkemede şahit olabilirler, sağlık sorunları nedeniyle hastaneye de gidebilirler. Vatandaşlarımıza, bu hizmeti sunmaktan dolayı büyük bir mutluluk duyuyoruz. Biz sizler için bütün engelleri ortadan kaldırıp, size hizmet etmek adına varız” diye konuştu.

Başkan Atay, Engelli Çocuğun İsteğini Geri Çevirmedi

Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay, yürüyemeyen oğlu için akülü araç isteyen annenin isteğini geri çevirmedi. Başkan Atay, yürüyemeyen çocuğa engelli araç hediye etti. İsteği geri çevrilmeyen anne, çok mutlu olduğunu ifade ederek Başkan Atay’a teşekkür etti.

Efeler’de yaşayan engelli vatandaşların, 444 80 09 numaralıEfeler Belediyesi Çözüm Merkezi’ni arayarak bir gün önce randevu talebi oluşturdukları takdirde “Engelsiz Yaşam Aracı”ndan ücretsiz olarak faydalanabilecekleri bildirildi.

DİĞER HABERLER

Tüm Haberler
©2023 Efeler Belediyesi.