İletişim Merkezi

444 80 09

Whatsapp Hattı

0533 706 01 09

11.06.2021

BAŞKAN ATAY’IN TABLET VE BİLGİSAYAR ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU

 

Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay’ın hayata geçirdiği ‘Sıfır Atık Projesi’ kapsamında gerçekleşen; şiir, resim ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere yönelik ödül töreni düzenlendi.

5-11 Haziran Çevre Koruma Haftası kapsamında, Nevzat Biçer Nikah ve Konferans Salonu’nda gerçekleşen ödül töreninde, dereceye giren 48 öğrenci, Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay’ın elinden derecelerine göre dizüstü bilgisayar ve tablet ödülleri ile başarı belgelerini alırken, yarışmalara katılan tüm katılımcılara katılım belgesi verildi.

Programda, şiir yarışmasında birinci seçilen Umurlu Fatih İlkokulu Öğrencisi Nilay Atik, Osman Yozgatlı Ortaokulu öğrencisi Bensu Çetin, Emel Mustafa Uşaklı Anadolu Lisesi öğrencisi Melih Karaduman şiirlerini seslendirdi. Katılımcıların alkışları arasında okunan şiirler, beğeni ile dinlendi. Ayrıca resim yarışmasında dereceye giren öğrencilerin resimleri de Nevzat Biçer Nikah ve Konferans Salonu fuaye alanında sergilendi. Başkan Atay, davetlilerle birlikte resim sergisini gezerek öğrencilerle sohbet etti. Programda, Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay; yarışma sonuçlarını belirleyen Jüri Üyeleri (Seçici Kurul) Efeler Belediyesi Sanat Yönetmeni, Dramaturg-Yazar Serkan Fırtına, Aydın ADÜ Eğitim Fak. Resim İş Öğretmenliği Böl. Öğretim Üyesi Doç. Dr. Reyhan Demir, Ressam Burak Erim, Eğitimci Şair Yazar Mustafa Ünver ve Eğitimci Yazar Şahin Yıldırım’a plaket takdim etti.

BAŞKAN ATAY GENÇLERE SESLENDİ:

SİZLER VAROLDUKÇA HİÇ KİMSE CUMHURİYET’İN SIRTINI YERE DEĞDİREMEZ

Törende konuşan Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay, yarışmalarda dereceye giren öğrencileri tebrik ederek, “Çocuklar hepinizi alınlarınızdan öpüyorum. Sizler çağdaş birer çocuk olarak geleceğin sorunlarını şimdiden bilinçli bir şekilde fark ederek, o sorunlara şimdiden çözüm bulunması için duyarlı bir tavır takınıyorsunuz. Hepinize çok teşekkür ederim. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi gelecek sizindir. Gözümüz hiç arkada değil. Sizler var oldukça bu ülkede hiç kimse Cumhuriyet’in sırtını yere değdiremez.” dedi.

Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay, salonu dolduran ailelere katıldıkları için teşekkür ederek, şöyle konuştu:

“Birçoğunuz çocuklarınız için geldiniz buraya. Hepinize sonsuz şükranlarımı sunuyorum. Öyle iyi bir evlat yetiştirmişsiniz ki, onlar sadece kendileri için değil Türkiye’nin geleceği ile ilgili olarak duyarlı bir bilince sahip öğrenci olduklarını bugün burada aldıkları başarılarla kanıtladılar. Bütün velilerin çocuklarımızı alkışlamasını istiyorum. Bu ülke hepimizin, Efeler’de hepimiz marka bir kent yaratmak için uğraş veriyoruz, çalışıyoruz. Projelerimizde vatandaşlarımıza; daha kaliteli, güzel, yaşanabilir, çağdaş bir ortamda, mutluluk içerisinde bir yaşam sunabilmek için çalışıyoruz. Bununla ilgili birçok proje yaptık. O projeler için gece gündüz uğraş veriyoruz. Büyükelçiliklere projelerimizi gönderiyoruz. Avrupa birliğinden birçok ülkenin verdiği fonlardan Efeler’de yaşayan yurttaşlarımızın yararlanması için çaba sarf edip, o projeleri Türkçe ve İngilizce olarak oraya ulaştıran bütün personelimize, başkan yardımcım olmak üzere hepsine çok teşekkür ediyorum ve onları da alkışlamanızı istiyorum. Bugün burada bu töreni yapmamızın temel bir nedeni var. Türkiye’de onca belediyenin arasından 30 belediyenin projesi beğenildi, bir tanesi de Efeler Belediyesi’nin projesi. Bu nedenle bu töreni yapabiliyoruz. Bu projeyi gerçekten sizlerle paylaşabilmemiz için, bu projenin ana temasını yaşama geçirebilmemiz için, sizlere ihtiyacımız var. Gençlere ihtiyacımız var. Velilere ihtiyacımız var. Bu yarışmada ödül alan çocuklarımız bu projenin devamında da gönüllü olarak çalışacaklar ve hepimizin daha mutlu bir kentte Efeler’de yaşamasını sağlayacaklar. Umuyorum havamız da jeotermallerle zehirlenmeden daha mutlu, daha güzel, daha temiz olur. Hepimiz büyüklerimizin bize bırakmış olduğu bu doğa cennetine; daha temiz, daha mutlu ve sorunların daha az olduğu ve bizden sonraki nesillere de aynı o cenneti bırakma şansına bizler de layık oluruz diye düşünüyorum. Hepinize katıldığınız için çok teşekkür ederim. Sağ olun, var olun.”

DİĞER HABERLER

Tüm Haberler
©2023 Efeler Belediyesi.