İletişim Merkezi

444 80 09

Whatsapp Hattı

0533 706 01 09

03.12.2019

BAŞKAN ATAY ÖZEL ÇOCUKLARLA

     Efeler Belediye Başkanı M. Fatih Atay, özel çocuklarla bir araya geldi.

Efeler İlçesi’nin dört bir yanında Dünya Engelliler Günü dolayısı ile birçok etkinlik düzenlendi. Bunlardan bir tanesi de Recep Tayyip Erdoğan İlkokulu’nda gerçekleşti. Efeler Belediye Başkanı M. Fatih Atay okulun özel sınıf öğrencileri ve velileri ile birlikte vakit geçirdi.

“ÖZEL ÇOCUKLARA SAHİP OLDUĞUNUZ İÇİN ÇOK ŞANSLISINIZ”

Öğrenciler ile sohbet eden Başkan Atay, çocukların taleplerini de dinledi. Özel çocuklarla bir arada olduğu için çok mutlu olduğunu ifade eden Efeler Belediye Başkanı M. Fatih Atay, “Sizler çok yoğun yaşıyorsunuz. Özel çocuklara sahip olduğunuz için çok şanslısınız. Ne yazık ki ülkemizde engelli birey olmak zor ve engelli bireye sahip olan ailelerimiz de dezavantajlı konumda. Bizler yerel yönetimler olarak üzerimize düşen görevleri yapmak için varız” dedi.

Başkan Atay sözlerine şu şekilde devam etti:

“Sizin günlük yaşantınızdaki yoğunluğunuzuhafifletmek adına projeler geliştirdik. Engelli çocuklarımız için konuk evi yapacağız, bu konuk evinden aynı zamanda yaşlılarımız için de olacak. Sizler çocuklarını bize iki – üç saat bırakacak ve gezmeye gideceksiniz ya da işlerinizi halledeceksiniz. Bunu sizler, kadınlarımız için yapacağız. Çünkü sizlerin de nefes almaya ihtiyacınız var. Bu nedenle belediye olarak bu projeyi çok önemsiyoruz.”

Engelli bireylerin yaşantılarını kolaylaştırmak adına öneride bulunan velilere, proje sözü veren Başkan Atay, bir öğrencinin de tekerlekli sandalyesini akülü araç ile değiştirileceğinin müjdesini verdi. Dünya Engelliler Günü için pasta hazırlayan öğrenciler ile birlikte pastayı kesen Başkan Atay, sonrasında öğretmenler ile de bir araya gelip, sohbet etti.

DİĞER HABERLER

Tüm Haberler
©2023 Efeler Belediyesi.