İletişim Merkezi

444 80 09

Whatsapp Hattı

0533 706 01 09

30.10.2019

BAŞKAN ATAY: PAZARYERİNDE TARTI KOYMAK ZORUNLU UYGULAMA

 

Efeler Belediye Başkanı M. Fatih Atay, pazaryerlerinde halkın aldığı ürünleri kontrol etmesi amacıyla konulan elektronik tartının yasalarla zorunlu kılınan bir uygulama olduğunu açıkladı.

Göreve geldiği andan itibaren pazarcı esnafının yanında olduğunu belirten Efeler Belediye Başkanı Atay, MHP İlçe Başkanı ve yöneticilerinin yaptığı açıklamalarda haksız eleştiri ve yanlışlıklar bulunduğuna işaret etti. Atay, pazarcı esnafına duydukları güveni dile getirirken, şunları söyledi:

“Göreve gelir gelmez pazaryerlerinden alınan yer tahsis ücretlerini yüzde 50 indirdik. Bu indirimle esnafımıza destek olduk. Bununla da kalmadık, esnafımızdan alınan dilekçe paralarını da 120 liradan 60 liraya düşürdük. Pazarcı esnafımızın ucuz ve güvenilir biçimde halkla buluşması için yasalarla bize verilen kontrolleri de yapmak zorundayız. Halktan da bu yönde gelen talepler vardı. Bunun yanı sıra; tartı konusunda da yasaların bize zorunlu kıldığı uygulamayı gerçekleştiriyoruz.”

12.07 2012 tarih 28351 Sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren ‘Pazar Yerleri’ hakkında yönetmeliğin ilgili maddesi şöyle:

Pazar yerinde bulunması gereken hizmetin tesisleri ve özellikleri

MADDE 6:

Bulunması zorunludur…

DİĞER HABERLER

Tüm Haberler
©2023 Efeler Belediyesi.