İletişim Merkezi

444 80 09

Whatsapp Hattı

0533 706 01 09

04.12.2020

BAŞKAN ATAY SÖZ VERDİ TEKLİF MECLİSTEN GEÇTİ

 

Efeler Belediyesi 2020 yılının son meclis toplantısını gerçekleştirdi. Aralık ayı 2. meclis toplantısında Efeler Belediyesi Arama-Kurtarma Ekibi (EFAK) için yeni arama-kurtarma aracı alınması teklifi oy birliği ile kabul edildi. 

Efeler Belediyesi'nin 2020 yılı son meclis toplantısı Nevzat Biçer Nikâh ve Konferans Salonu’nda, Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay başkanlığında gerçekleştirildi. Meclis salonuna Covid-19 tedbirleri kapsamında HES kodu ile giriş yapılırken maske ve sosyal mesafe kuralları da titizlikle uygulandı.

Toplantı gündemindeki öne çıkan madde ise EFAK ile ilgili oldu. Ekim ayında meydana gelen İzmir depremindeki arama kurtarma faaliyetlerinde önemli bir rol üstlenen EFAK’a çalışmalarda kullanılmak üzere uluslararası standartlarda hazırlanmış kurtarma aracı alınmasına toplantıya katılan meclis üyelerinin oy birliği ile karar verildi.

BAŞKAN ATAY’IN MÜJDESİ 1 AY GEÇMEDEN RESMİYET KAZANDI

Başkan Atay, depremde ortaya koydukları başarılı çalışmalar nedeniyle 5 Kasım’da, 11 kişilik EFAK timiyle bir araya gelmiş, ekip üyelerine tek tek teşekkür ederek plaket takdim etmişti. Bu toplantıda EFAK gönüllülerine arama-kurtarma çalışmalarında kullanılmak üzere yeni araç alınacağı müjdesini veren Başkan Atay’ın sözü, üzerinden 1 ay bile geçmeden son meclis toplantısında alınan kararla resmiyet kazanmış oldu.

DİĞER HABERLER

Tüm Haberler
©2023 Efeler Belediyesi.