İletişim Merkezi

444 80 09

Whatsapp Hattı

0533 706 01 09

23.10.2019

EFEKOM’DAN TATBİKAT

Efeler Belediyesi bünyesinde kurulan, ‘Efeler Belediyesi Afet Koordinasyon Merkezi’ (EFEKOM) tatbikat gerçekleştirdi.

 

Efeler Belediye Başkanı M. Fatih Atay’ın da katıldığı tatbikatı gerçekleştiren EFEKOM gönüllülük esasına dayalı olarak belediyede görev alan personellerin katılımıyla oluşturuldu. EFEKOM’un da merkezi olan ve Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı Tepecik Şantiyesinde gerçekleşen tatbikat oluşturulan afet koordinasyon merkezinin görev ve sorumluluklarını anlatan sunum ile başladı. Ekip üyeleri sunumun ardından afet durumda neler yapılması gerektiğini gösteren tatbikatı gerçekleştirdi.

 

“İNSANLARIN SAĞLIĞINI VE GÜVENLİĞİNİ DÜŞÜNMEK ÖNCELİĞİMİZ”

 

Gerçekleştirilen tatbikat öncesinde konuşan Efeler Belediye Başkanı M. Fatih Atay, “ Ekip üyelerimiz için çok önemli bir görev. İnsanların doğal olarak afete uğradıkları zaman tutunacakları bir kol olması üzerine kurulmuş bir kurum burası. Bu afet durumlarını önleyecek tedbirler almamız gerekiyor. Sağlam binalar yapılmasını denetlememiz gerekiyor bizde 6 şiddetine oluyorsa Japonya’da 7 - 8 şiddetinde oluyor ama kimsenin burnu kanamıyor. Demek ki hata yapan taraf biziz. Bundan sonra doğru yapmamız gerekiyor” dedi.

 

Başkan Atay sözlerini şu şekilde sürdürdü:

“Toplanma yerleri ile ilgili kesinlikle taviz vermeyeceğiz. İnsanların yaşamlarını idame edecekleri o noktalara kesinlikle herhangi bir yapı kurulmayacak. Bugün Van Depremi’nin yıl dönümü o günü düşünün, insanlar dişlerinden tırnakların arttırarak aldıkları evlerin altıda ezildiler, yaşamlarını yitirdiler. Böyle bir şeyi yaşatmamamızı gerektiren bir görevdeyiz. Hepimiz sorumluyuz. Çünkü kamu görevi yapıyoruz, insanların hem sağlığını hem güvenliği düşünmek önceliğimiz.”

DİĞER HABERLER

Tüm Haberler
©2023 Efeler Belediyesi.