İletişim Merkezi

444 80 09

Whatsapp Hattı

0533 706 01 09

04.06.2021

EFELER BELEDİYE MECLİSİ’NDE ATATÜRK’E YAPILAN SALDIRILAR KINANDI

 

Efeler Belediyesi Haziran ayı 2’nci meclis toplantısında, son dönemde Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün şahsına yönelik yapılan çirkin saldırılar kınandı.           

Millet İttifakı Meclis Üyeleri adına Cumhuriyat Halk Partisi Meclis Üyesi Arzu Akbulut Aksünger’in okuduğu bildiri ve Efeler Belediye Meclis üyelerinin destekleriyle, 28 Mayıs 2021 Cuma günü Ayasofya Camii’nde düzenlenen, devlet erkânının da bulunduğu bir programda, imam Mustafa Demirkan’ın, Mustafa Kemal Atatürk’ü kast ederek kullandığı ifadeler kınanarak, ortak değerlere karşı ihanet içinde olan bu zihniyetin temsilcilerine karşı hukuki olarak gerekenin yapılması talep edildi.

Efeler Belediye Meclisi’nin Haziran ayı olağan toplantısının ikinci oturumu, Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay başkanlığında, 03 Haziran Cuma günü Nevzat Biçer Konferans Salonu’nda gerçekleşti. Toplantıda görüşülen 6 gündem maddesi karara bağlandı.

Cumhuriyet Halk Partisi Meclis Üyesi Arzu Akbulut Aksünger, okuduğu bildiride şu ifadeleri kullandı:

“Kurtuluş Savaşımızın başkomutanı, Cumhuriyetimizin kurucusu ve ilk Cumhurbaşkanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün tarihi ve kurucu şahsiyetine yönelik özellikle son dönemde artan saldırıları üzüntü, öfke ve milli birliğimiz açısından endişeyle takip ediyoruz.

Bu kapsamda, 28 Mayıs 2021 Cuma günü Ayasofya Camii’nde düzenlenen, devlet erkânının da bulunduğu bir programda, imam Mustafa Demirkan’ın, Mustafa Kemal Atatürk’ü kast ederek kullandığı ifadeleri şiddetle kınıyoruz.

Bu zihniyete ve onun savunucularına şunu hatırlatmak isteriz: Ayasofya’nın bulunduğu İstanbul’u 6 Ekim 1923’te düşman işgalinden kurtaran da, Diyanet İşleri Başkanlığı’nı kuran da Cumhuriyetimizin kurucusu Atatürk’tür.

Tarihimizde, İstanbul işgal altındayken, milli mücadeleyi başlatan Mustafa Kemal ve arkadaşlarına “katli vaciptir” diye fetva veren işbirlikçi Dürrizade’ler çıkmışsa da bu zihniyetin karşısında duran, ‘Her kim ki Mustafa Kemal ve Kuva-yi Milliye aleyhine fetva verip, düşmanlık yapar bilin ki, onların damarlarında kâfir kanı akar’ diyen Sütçü İmam’lar vardır.

Atatürk’e yönelik bu saldırıları gerçekleştirerek kendi tarihlerine ihanet edenler, ulusal değerlerimizi hedef almaktadır. Bu mesnetsiz saldırılardan en büyük zararı inancımız görmektedir.

Efeler Belediyesi Millet İttifakı Meclis Üyeleri olarak, Atatürk’e yönelik bu saldırıları bir kez daha kınıyor, ortak tarihimize ve değerlerimize karşı ihanet içinde olan bu zihniyetin temsilcilerine karşı hukuki olarak gerekenin yapılmasını talep ediyoruz.

DİĞER HABERLER

Tüm Haberler
©2023 Efeler Belediyesi.