İletişim Merkezi

444 80 09

Whatsapp Hattı

0533 706 01 09

26.04.2021

EFELER BELEDİYESİ 23 NİSAN COŞKUSUNU EVLERE GÖTÜRDÜ

 

Dünya’yı etkisi altına alan koronavirüs salgını nedeniyle, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, geçen yıl olduğu gibi bu yıl da evlerde kutlandı. Efeler Belediyesi’nin anons araçları ile belediye ekiplerinin oluşturduğu araç konvoyu, gün boyunca çalınan şarkılar ve marşlarla, 23 Nisan coşkusunu evlere götürdü.

Efeler halkı, koronavirüs tedbirleri kapsamında uygulanan sokağa çıkma yasağı nedeniyle 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı evlerinde kutlamak zorunda kaldı. Balkonların Türk bayrakları ile süslendiği bayramda; Efeler Belediyesi anons araçları ile belediye ekiplerinin oluşturduğu araç konvoyu,  gün boyu kentin mahallelerini gezdi. Şarkılar ve marşlar çalarak çocukları selamlayan Efeler Belediyesi ekipleri çocukların bayram coşkusuna ortak olurken, çocuklara üzerinde Efeler Belediyesi’nin logosu ve rengini taşıyan balon, Türk Bayrakları ve lokum ikram etti.

Efeler Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü, Basın ekibi ise; Efeler'in tüm mahallelerinde hep bir ağızdan İstiklal Marşı okuyup, bayrak sallayan Efeler halkının coşkusunu görüntüledi. Aileleri ile birlikte evlerinin balkon ve pencerelerinden bayraklar sallayıp, şarkılar söyleyen çocukların bayram mutluluğu görülmeye değerdi.

Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay, yaptığı açıklamada; “İçinde bulunduğumuz pandemi döneminde çocuklarımızın bayramlarını sönük geçirmesini istemedik, onların mutluluğuna katkı sağlamak istedik. Çünkü bugün çocukların, yarın çocukların, gelecek çocuklarındır. Tüm çocuklarımızın ve Efeler halkımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlu olsun.” ifadelerini kullandı.

DİĞER HABERLER

Tüm Haberler
©2023 Efeler Belediyesi.