İletişim Merkezi

444 80 09

Whatsapp Hattı

0530 043 09 09

02.07.2024

EFELER BELEDİYESİ AFFETMEDİ

Kamu düzenini korumak için denetim ve çalışmalarına aralıksız devam eden Efeler Belediyesi, vatandaşlardan gelen ihbarı değerlendirerek çevreyi kirleten bir firmaya 51 bin 300 TL idari para cezası uyguladı.

Efeler'de faaliyet gösteren bir firma çalışanları, Ata Mahallesi'nde bulunan kanal etrafındaki boş arsaya araçtan indirdikleri çöpleri bıraktı. Olayı gören duyarlı bir vatandaş ise olayla ilgili çektiği fotoğraf ve videoları, Aydın’a dair güncel haberler ve ihbarların paylaşıldığı sosyal medya hesabına iletti. Şikâyet daha sonra Efeler Belediyesi'nin resmi sosyal medya hesaplarına yönlendirildi. İhbar üzerine hızla harekete geçen Efeler Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, firmanın 5326 sayılı Kabahatler Kanunu’nun 41/4 maddesine aykırı davrandığını tespit ederek, ilgili firmaya 51 bin 300 TL idari para cezası uyguladı.

Efeler Belediyesi'nden yapılan açıklamada, vatandaşlardan gelen talep ve şikayetlerin titizlikle değerlendirildiği ve benzer ihlallerin önüne geçmek için denetimlerin artarak devam edeceği bildirildi.

DİĞER HABERLER

Tüm Haberler
©2023 Efeler Belediyesi.