İletişim Merkezi

444 80 09

Whatsapp Hattı

0533 706 01 09

09.08.2022

EFELER BELEDİYESİ ÇALIŞANLARINA AFET EĞİTİMİ

 

Efeler Belediyesi çalışanlarına hizmet içi eğitim kapsamında Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) tarafından afet farkındalık eğitimi verildi.

Efeler Belediyesi Sivil Savunma Uzmanlığı’nın koordine ettiği eğitimde; deprem, sel ve su baskını gibi afet ile acil durumlarda yapılması gerekenlere dair bilgiler verildi. Efeler Belediyesi birimlerinde çalışan 135 personelin katıldığı eğitimde, AFAD Personeli Eğitim Uzmanı Huriye Çiftçi; deprem, sel, heyelan, fırtına, hortum, çığ gibi doğal afetler ile yangınlar gibi acil durumların öncesinde alınması gereken tedbirlerin afetin boyutunu önlemesi açısından önemine dikkat çekti. Programda afet anı ve sonrasında neler yapılıp nasıl davranılması gerektiği bilgileri paylaşıldı. Efeler Belediyesi çalışanlarına aktarılan teorik bilgiler daha sonra uygulamalı olarak işlendi.

Konu ile ilgili konuşan Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay, “Çalışanlarımızın afet ve acil durumlar konusunda bilinç düzeylerini artırmaya yönelik eğitimlerin çok önemli olduğunu düşünüyoruz. Bildiğiniz üzere Efeler ilçemiz deprem riskinin yüksek olduğu 1’inci gruptaki yerleşim yerleri arasında bulunuyor. Bu durum deprem gerçeğini göz önünde bulundurmayı zorunlu kılıyor. Tabii diğer afetler ve acil durumlarla ilgili bilgi düzeyimizi ve pratiğimizi artırmaya da çok önem veriyoruz. Afet bilinci oluşturan bu tip eğitimlere devam edeceğiz” dedi.

DİĞER HABERLER

Tüm Haberler
©2023 Efeler Belediyesi.