İletişim Merkezi

444 80 09

Whatsapp Hattı

0533 706 01 09

05.06.2020

EFELER BELEDİYESİ’NDE LİYAKAT TÖRENİ

Efeler Belediyesi’nde çalışan 32 personel, 2019’un Aralık ayında girdikleri sınav sonucu hak kazandıkları mesleki yeterlilik belgelerini düzenlenen törenle Başkan M. Fatih Atay’dan teslim aldı. Başkan Atay, Efeler Belediyesi’ndemesleki yeterlilik belgesi bulunmayan personel olmadığını açıkladı.

Ulusal yeterlilikte tanımlanmış meslekleri icra eden kişilerin işlerinde ehil olup olmadıklarının tespit edilmesi amacıyla kanunen zorunlu olan “Mesleki Yeterlilik Belgesi”, Efeler Belediye Başkanı M. Fatih Atay tarafından Fen İşleri, Park ve Bahçeler, Temizlik İşleri Müdürlüklerinde görevli personellere teslim edildi.

“BELEDİYEMİZDE BELGESİZ ÇALIŞAN BULUNMUYOR”

Başkan Atay, yapılan açıklamada; “Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın yayımlamış olduğu tebliğ gereği143 meslek grubunda yeterlilik belgesi zorunluluğu bulunuyor. Belediyemizde bu meslekleri icra eden kişilerden belgesi olmayan 32 çalışanımız,2019’un Aralık ayında yapılan sınavda başarılı olarak mesleki yeterlilik belgesi almaya hak kazandılar. Düzenlediğimiz törenle bu belgeleri kendilerine teslim ediyoruz. Böylece belediyemiz bünyesinde bu meslek grupları içerisinde mesleki yeterlilik belgesi bulunmayan personelimiz kalmamıştır”dedi.

DİĞER HABERLER

Tüm Haberler
©2023 Efeler Belediyesi.