İletişim Merkezi

444 80 09

Whatsapp Hattı

0533 706 01 09

26.03.2020

EFELER BELEDİYESİ’NDEN KORONA’YA KARŞI VİDEOLU MÜCADELE

Efeler Belediyesi, koronavirüsle mücadelede vatandaşları bilgilendirmek için uzman doktorların yer aldığı eğitim videoları hazırladı.

Efeler Belediye Başkanı M. Fatih Atay, koronavirüs ile mücadele çalışmalarına devam ediyor. Hastalığın ülkemizde görülmesiyle birlikte şehir içi halk otobüslerini, çöp konteynerlerini, kahvehaneler, ibadethaneler ve pazar yerleri gibi ortak kullanım alanlarını dezenfekte eden Efeler Belediyesi, hazırlanan görsel materyaller ile de halkı bilinçlendiriyor.

Geçtiğimiz günlerde Efeler Belediyesi, Türk Tabipleri Birliği’ne bağlı Aydın Tabip Odası ile ortak çalışma kararı alarak ‘Salgın (Pandemi) Önlemlerine Destek ve Eğitim için Bilimsel Kurul’ oluşturmuştu. Oluşturulan kuruldaki bilim insanları, Efeler Belediyesi tarafından hazırlanan videolarda yer alarak vatandaşları virüse karşı bilgilendirdi.

Uzman hekimlerin koronavirüs (COVID-19) hakkında bilinmesi gerekenleri, el hijyeninin nasıl sağlanacağını ve virüsten korunma yollarını anlattıkları bilgilendirme videolarında Efeler Belediye Başkanı M. Fatih Atay kamera karşısına geçerek virüsle mücadelede gerçekleştirdikleri icraatler hakkında Efelerli vatandaşlara bilgi verdi. Bilgilendirme videoları doğru bilinen yanlışların önüne geçerek hastalıkla ilgili yayılan bilgi kirliliğine de engel olmayı amaçlıyor.

İlgili videolara ulaşmak için tıklayınız.

 

DİĞER HABERLER

Tüm Haberler
©2023 Efeler Belediyesi.