İletişim Merkezi

444 80 09

Whatsapp Hattı

0533 706 01 09

05.05.2022

EFELER BELEDİYESİ’NİN TARIM ÜRÜNLERİ ÇEŞİTLENİYOR DOMATES BİBER EKİMİ BAŞLADI

 

Efeler Belediyesi’nin ilçe tarımını desteklemeye ve geliştirmeye yönelik çalışmaları devam ediyor. Bu kapsamda son olarak Gödrenli Mahallesi’ndeki 32 dönümlük arazide domates ve biber yetiştirilmeye başlandı. Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay, ”Halkımıza ve Efeler’imizin bereketli topraklarına olan borcumuzu ödemek için çalışıyoruz” dedi. 

Başkan Atay’ın üzerinde önemle durduğu tarımsal kalkınma projeleri, belediye çalışanlarının emekleriyle hayat buluyor.  Efeler Belediyesi, üretim yelpazesindeki yerli tarım ürünleri enginar, şevketibostan ile ekmeklik buğday, karakılçık buğdayı ve kekiğe son zamlarla fiyatları tavan yapan domates ve biberi de ekledi. Gödrenli Mahallesi’ndeki 32 dönümlük arazide yapılan çalışmayla 29 dönüme domates dikildi, 3 dönümlük alanda ise biber fideleri toprakla buluşturuldu.

FABRİKADA İŞLENİYOR EFE BAKKAL’DA SUNULUYOR

Efeler Belediyesi’nin tarım arazilerinde yetiştirilen ürünler, belediyenin % 100 Kadın Emeği Tarımsal Ürün Fabrikası’nda işlendikten sonra Efe Bakkal raflarında vatandaşlarla buluşuyor. Çarşı-pazarlardaki fiyatlarıyla cep yakan tarım ürünlerinin aracısız olarak uygun fiyatlarla halkın sofrasında yer alması sağlanıyor. Konu ile ilgili konuşan Efeler Belediye Başkanı Atay, “Halkımıza daha rahat bir yaşam sunmak için her alanda çalışıyoruz. Onlar için güvenli, sağlıklı ve uygun fiyatlı gıdayı sağlamayı da görev biliyoruz. Halkımıza ve Efeler’imizin bereketli topraklarına olan borcumuzu ödemek için çalışıyoruz” ifadelerinde bulundu.

DİĞER HABERLER

Tüm Haberler
©2023 Efeler Belediyesi.