İletişim Merkezi

444 80 09

Whatsapp Hattı

0533 706 01 09

07.11.2022

EFELER BELEDİYESİ ŞEHİR TİYATROSU YENİ YETENEKLERİNİ ARADI

 

Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay’ın hayata geçmesine öncülük ettiği, kentin sanat yuvası Efeler Belediyesi Şehir Tiyatrosu (EBŞT) yeni yeteneklerle buluştu.

Tiyatroya gönül veren adaylar, EBŞT Tiyatro Atölyelerine katılabilmek için Milli Aydın Bankası Kültür Merkezi ile Muzaffer İzgü Tiyatro ve Konferans Salonu’nda düzenlenen yetenek sınavında ter döktü. Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’ne bağlı Efeler Belediyesi Şehir Tiyatrosu Tiyatro Atölyeleri, 2022-2023 dönemi genç ve yetişkin grupları için yetenek sınavı düzenledi. Günler öncesinden Efeler Belediyesi’ne başvurularını yapan adaylar, atölyelere katılabilmek için yeteneklerini sergiledi.

Sınavlara, geçen yıl olduğu gibi bu yıl da rekor katılım gerçekleşti. 144 aday yetişkin, 62 aday ise genç grubunda alanında uzman jüri karşısına çıkarak performans sergiledi. Sonuçların bizzat aranarak adaylara duyurulacağı ifade edilirken, yakın zamanda eğitimlerin başlayacağı bildirildi. Atölye eğitimleri kapsamında kursiyerlere; temel oyunculuk, sahne bilgisi, dramaturji, drama, oyun yazarlığı gibi konularda eğitimler verilecek. Kursiyerler yıl boyunca EBŞT’nin düzenlediği etkinliklerde görev alacak.

DİĞER HABERLER

Tüm Haberler
©2023 Efeler Belediyesi.