İletişim Merkezi

444 80 09

Whatsapp Hattı

0533 706 01 09

01.02.2021

EFELER ÇEVRE FİLM GÜNLERİ ULUSLARARASI YOLCUĞUNU SÜRDÜRÜYOR

Efeler Belediyesi’nin bölgede yaşanan çevre sorunlarına dikkat çekmek adına 2019 yılında düzenlediği “Çevre Film Günleri” kapsamında çekilen ‘Aydın’ isimli film, bu yıl Tahran Film Festival’inde gösterime girdi. Filmin yoğun ilgi ile izlendiğini kaydeden yönetmen Mirabbas Khosravinecad İran basınına verdiği söyleşide şunları söyledi:

“Aydın ilinin merkez ilçesi Efeler, İzmir’e yakın çok güzel bir ilçe. Ancak bölgeye kurulan jeotermal santraller halkın yaşam kalitesini düşürmüş. Efeler Belediyesi bu yönde bir çalışma yaparak farklı ülkelerden sinemacıları davet etti. İran’ın dışında, Almanya, Rusya, Yunanistan ve Türkiye’den 8 yönetmen daha film yaptı. Süreç bana çok şey öğretti. Öncelikle farklı uluslardan, farklı kültürlerden beslenmenin önemini.”

Pandemi nedeniyle pek çok festivalin ertelenmesi Efeler Çevre Film Günleri’nde üretilen filmlerin festival katılımını engellese de, ‘Aydın’ adlı film Farj Film Festivali’nde de gösterime seçilerek uluslararası yolculuğunu sürdürmeye devam ediyor.

DİĞER HABERLER

Tüm Haberler
©2023 Efeler Belediyesi.