İletişim Merkezi

444 80 09

Whatsapp Hattı

0533 706 01 09

13.05.2020

EFELER’DE BAYRAM HAZIRLIĞI

 

Efeler Belediyesi, yaklaşan Ramazan Bayramı öncesinde ilçedeki mezarlıklarda ve camilerde gerçekleştirdiği rutin temizlik ve bakım çalışmalarına ağırlık verdi.

Efeler halkının Ramazan Bayramı süresince yoğun olarak ziyaret edeceği mekânlar arasında yer alan mezarlıklar, Efeler Belediyesi Mezarlıklar Müdürlüğü ekipleri tarafından detaylı bir şekilde temizleniyor. Çalışmalar, Baltaköy ve Gödrenli Mahalle Mezarlıklarında sürdürüldü. Mezarlıklarda bulunan yabani otlar, dikenler ve çalılar belediye çalışanları tarafından özenle temizlenirken koronavirüs tehlikesine karşı yapılan ilaçlama çalışması ile demezarlıklar dezenfekte edildi.

BAYRAM HAZIRLIKLARI CAMİLERDE DE SÜRÜYOR

Koronavirüs salgınında normalleşme sürecine girilmesiyle birliktecamilerin bayram namazı içinaçılması ihtimalini gözeten Efeler Belediyesi, vatandaşların daha sağlıklı bir ortamda ibadet edebilmeleri için temizlik çalışmalarını sürdürüyor. Efeler Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, Yavuz Sultan Selim Camii’nde temizlik çalışmaları gerçekleştirdi. Avluyu, cami girişini ve şadırvanı dezenfekte eden ekipler, caminin içini de özenle temizledi.

Efeler Belediye Başkanı M. Fatih Atay, yaklaşan Ramazan Bayramı’nın kentte sağlıklı bir şekilde kutlanması için gerekli tedbirleri aldıklarını söyleyerek, “Virüsün ülkemizde görüldüğü ilk günden bu yana ortaya koyduğumuz mücadele ile ilçemizde virüsün yayılma tehlikesini olabildiğince azalttık. Bildiğiniz gibikoronavirüs salgınında normalleşme sürecine geçilmesiyle İçişleri Bakanlığı bazı illerimizde sokağa çıkma yasağını kaldırdı.İlçemizde sokağa çıkma yasağı uygulanmayan ilçelerden oldu. Yasağın kalkmasıyla birlikte Ramazan Bayramı’nda mezarlıkları ziyaret edecek olan vatandaşlarımız için tedbirler aldık. Ekiplerimiz temizlik ve ilaçlama çalışmaları ile halkımızın sağlıklı şartlar altında mezarlıkları ziyaret edebilmeleri için emek harcıyor. Camilerimizi de bayram namazı için açılma ihtimalini göz önüne alarak temizlemeye devam ediyoruz” diye konuştu.

DİĞER HABERLER

Tüm Haberler
©2023 Efeler Belediyesi.