İletişim Merkezi

444 80 09

Whatsapp Hattı

0533 706 01 09

02.06.2023

EFELER’DE DEPREM BİLİNCİ ARTIYOR YENİ KONUK: PROF. DR. ÖVGÜN AHMET ERCAN

Efeler Belediyesi ve Efeler Lions Kulübü Derneği iş birliğinde gerçekleştirilecek olan etkinlikte Yüksek Jeofizik Mühendisi Prof. Dr. Övgün Ahmet Ercan, 5 Haziran’da kent sakinleri ile bir araya gelecek.

Vatandaşların deprem konusundaki bilinç ve duyarlılığını yükseltmek isteyen Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay, kentte yaşayanlar ile konunun uzmanlarını buluşturmaya devam ediyor. Bu kapsamda, Yüksek Jeofizik Mühendisi Prof. Dr. Övgün Ahmet Ercan, 5 Haziran Pazartesi günü saat 14.00’te Nevzat Biçer Nikâh ve Konferans Salonu’nda Efeler halkıyla buluşacak. “Deprem İçin Ne Yapmalı?” başlıklı konferansta Ercan, vatandaşlara hayati öneme sahip bilgi ve deneyimlerini aktaracak.

BAŞKAN ATAY: “YENİ YARALARIN AÇILMAMASI İÇİN ÇOK ÇALIŞACAĞIZ”

Efeler halkını konferansa davet eden Başkan Atay, “Deprem bilincimizin yeterli olmaması, yapı ve zeminlerimizin güvensizliği nedeniyle on binlerce canımızı kaybettik. Yaralarımızı sarmak için çok çalıştık. Yeni yaraların açılmaması için daha çok çalışmalıyız. Bunu yaparken bilimin yolundan asla ayrılmamalıyız. O yolun değerli temsilcilerinden olan Yüksek Jeofizik Mühendisi Prof. Dr. Övgün Ahmet Ercan, pazartesi günü bizlerle olacak. Bilim insanlarımızın fikirlerinin rehberliğinde ilerleyeceğimiz yolda, bu değerli buluşmaya hepinizi davet ediyorum” dedi.

DİĞER HABERLER

Tüm Haberler
©2023 Efeler Belediyesi.