İletişim Merkezi

444 80 09

Whatsapp Hattı

0533 706 01 09

14.11.2022

EFELER’DE DEPREM TATBİKATI GERÇEĞİ ARATMADI

 

Düzce Depremi’nin yıl dönümü dolayısıyla 12 Kasım Cumartesi günü ülke genelinde yapılan deprem tatbikatı Efeler’de de gerçekleşti.

Deprem tatbikatı, 1999 yılında saat 18.57’de başlayıp 30 saniye süren Düzce Depremi’nin yıl dönümünde aynı saatte kent merkezinden 30 saniyelik uyarı mesajının yayınlanmasıyla başladı. Deprem farkındalığı ve bilincinin artırılması amacıyla Tüm Türkiye’de aynı anda gerçekleşen tatbikat Efeler Belediyesi Çağrı Merkezi’nde ve ilçedeki tüm kitap kafelerde yapıldı. Çağrı Merkezi çalışanları ile kitap kafelerde ders çalışıp kitap okuyan gençler, saatler 18.57’yi gösterdiğinde ‘çök kapan tutun’ uygulaması yaptı. Eş zamanlı olarak tüm radyo ve televizyonlardan anonslar geçilip, vatandaşların cep telefonlarına tatbikatla ilgili mesaj gönderildi.

EFAK ÜYELERİ VATANDAŞLARI BİLGİLENDİRDİ

Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay’ın talimatıyla tüm Kitap Kafelerde Efeler Belediyesi’nin Arama Kurtarma Ekibi EFAK ile AFAD işbirliğinde geçtiğimiz bir hafta boyunca deprem eğitimi verilip bilgilendirici broşürler dağıtılmış, ayrıca tüm personele de Afet Farkındalık Eğitimleri kapsamında deprem öncesinde, anında ve sonrasında yapılacaklarla ilgili eğitimler verilmişti. 12 Kasım Düzce Depremi Anma Programı çerçevesinde Aydın Atatürk Kent Meydanı’nda yerini alan EFAK üyeleri, etkinlik boyunca Efeler Belediyesi’nin hazırladığı deprem kitapçıklarını vatandaşlara dağıtarak, vatandaşları deprem konusunda bilinçlendirdi.

DİĞER HABERLER

Tüm Haberler
©2023 Efeler Belediyesi.