İletişim Merkezi

444 80 09

Whatsapp Hattı

0533 706 01 09

21.11.2023

EFELER’DE TARİHE OYUNCAKLI YOLCULUK 7’DEN 70’E BU SERGİDE BULUŞUYOR

Efeler Belediyesi öncülüğünde açılan “Oyuncakçı Dede” Erkan Atalı’nın “Geçmişten Günümüze Zekâ ve Beceri Oyuncakları Sergisi” misafirlerini ağırlamayı sürdürüyor.

Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay, temel belediyecilik hizmetlerinde rekorlar kırmaya devam ederken sosyal projelerde de kurdeleleri art arda kesiyor. Bununla birlikte şehrin kültürel ve tarihsel mirasına da sahip çıkan Başkan Atay, Oyuncakçı Dede olarak bilinen Erkan Atalı’nın “Geçmişten Günümüze Zekâ ve Beceri Oyuncakları Sergisi”nin açılışına katıldı.

Sergideki oyuncakların bir kısmının Antik Çağ’daki oyuncaklarla ilgili olduğunu ifade eden Başkan Atay, serginin mimarı Erkan Atalı’nın çok önemli bir iş yaptığını belirtti ve Oyuncakçı Dede’ye teşekkür plaketi takdim etti.

Topaçtan tel arabalara, bez bebeklerden akıl ve beceri oyuncaklarına kadar yıllar öncesine ait 116 çeşit oyuncağın meraklılarıyla buluştuğu sergiye 7’den 70’e vatandaşlar yoğun ilgi gösteriyor. Oyuncakları inceleyenler adeta geçmişten günümüze keyifli bir yolculuk yapıyor.

 Sergi, Milli Aydın Bankası Kültür Merkezi’nde 26 Kasım Pazar gününe kadar ziyaretçilerini ağırlamaya devam edecek.  

DİĞER HABERLER

Tüm Haberler
©2023 Efeler Belediyesi.