İletişim Merkezi

444 80 09

Whatsapp Hattı

0533 706 01 09

17.08.2020

EFELER’DE TİYATRO RÜZGÂRI DEVAM EDİYOR

 

Efeler Belediyesi Kültür-Sanat etkinlikleri kapsamında iyilik ve kötülük kavramlarının trajik bir olay örgüsü içinde esprili bir dille anlatıldığı ’İyi Kötü Çirkin’ adlı yerli komedi tiyatro oyunu 27 Ağustos Perşembe günü sahnelenecek. Ünlü oyuncuların yer aldığı tiyatro oyunu ücretsiz olarak Efelerli vatandaşlarla buluşacak.

“PANDEMİ SEBEBİYLE SINIRLI İZLEYİCİ”

27 Ağustos Perşembe günü Pınarbaşı Mesire Alanı’nda, Eray Yasin Işık'ın yazdığı, Ahmet Burak Bacınoğlu yönetmenliğinde sahneye koyulan “İyi Kötü Çirkin” tiyatro oyunu saat 21.30’da Efelerli sanatseverlerle ücretsiz olarak buluşacak. Pandemi sebebiyle sınırlı sayıda izliyeci alınacak olan Pınarbaşı Mesire Alanı’na girişler, 27 Ağustos Perşembe günü biletle gerçekleştirilecek. Efelerli vatandaşlar, sınırlı sayıda verilecek olan biletleri,Sevgiyolu’nda bulunan Efeler Belediyesi’ne ait Milli Aydın Bankası Kültür Merkezi’nden ve Efeler Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nden temin edebilecekler.

İyilik ve kötülük kavramının trajik bir olay örgüsü içinde hiciv ve esprili bir dille anlatıldığı oyunda; Ersin Korkut, Hakan Bulut, Erdem Baş ve Eray Yasin Işık rol alıyor. Tek suçu iyi bir insan (Erdem Baş) olmak olan talihsiz bir adam, hayatı boyunca karşılaştığı kötülüklere (Hakan Bulut) ve çirkinliklere (Ersin Korkut) rağmen vicdanının sesini dinleyerek ayakta durmaya çalışıyor.

Geçtiğimiz şubat ayında “Anadolu Tiyatro Ödülleri” töreninde Sanat Dostu Belediye Başkanı seçilen Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay, “Açık havada Efelerli vatandaşlarımızla buluşturacak olduğumuz tiyatro oyunumuz için izleyici oturma düzenini sosyal mesafe kurallarını dikkate alarak hazırlayacağız. Tiyatro oyunumuzun sergileneceği alana tek giriş ve tek çıkış olacak. Efe Masa personellerimiz alan girişinde ateş ölçümü yapacak ve dezenfektan dağıtacaklar. Umarım Efelerli vatandaşlarımız keyifli bir gün geçirirler.” dedi.

DİĞER HABERLER

Tüm Haberler
©2023 Efeler Belediyesi.