İletişim Merkezi

444 80 09

Whatsapp Hattı

0533 706 01 09

25.03.2021

EFELER’DEN 27 MART’A ÖZEL TİYATRO ŞÖLENİ

 

Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay, kültür ve sanat etkinliklerini koronavirüs tedbirleri kapsamında online olarak sanatseverlerle buluşturmaya devam ediyor.

Efeler Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü, koronavirüs tedbirleri kapsamında Efeler TV üzerinden kültür ve sanat etkinliklerini online olarak sürdürüyor. Bu kapsamda, 27 Mart Dünya Tiyatro Günü dolayısıyla Efeler TV dopdolu ve renkli bir hafta sonu geçirmeye hazırlanıyor.

Çocuk tiyatrolarından; ‘Deniz İle Dinozor’ 26 Mart Cuma günü saat 19.00’da, ‘Merhaba Gölgem’ 27 Mart cumartesi günü saat 16.00’da, ‘Zebra Müzikali’ 27 Mart Cumartesi günü saat 18.00’de Efeler Belediyesi’nin internet televizyonu Efeler TV’nin Facebook ve Youtube hesapları üzerinden çocuklarla buluşacak.

‘Seni Unutmak İstemedim Ki’ adlı yetişkin oyunu ise 27 Mart Cumartesi günü saat 20.00’de Efeler TV izleyicileri ile buluşacak.

“SANATIN VE SANATÇININ YANINDAYIZ”

Koronavirüs salgını nedeniyle kültür ve sanat etkinliklerini online olarak sürdürmek zorunda kaldıklarını ifade eden Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay, “Gönül isterdi ki tıpkı salgından önceki günlerde olduğu gibi 27 Mart Dünya Tiyatro Günü’nde de tiyatro emekçilerini Efelerimizde ağırlayabilelim ve vatandaşlarımıza canlı bir deneyim yaşatabilelim. Pandemi dönemine rağmen, Efeler halkımızı sanatla buluşturmaya devam ettik, kültür ve sanat etkinliklerimize ‘dur’ demedik. Online olarak Efeler halkını tiyatro oyunları, belgeseller ve konserlerle buluşturuyoruz. Ayrıca Efeler Belediyemizin Şehir Tiyatrosu Tiyatro Atölyeleri, genç ve yetişkin grupları olarak çalışmalarına kontrollü normalleşme süreci ile birlikte kaldığı yerden başladı. Oyuncularımız, yeniden sahnelerden Efeler halkımızı kucaklamaya hazırlanıyor. Sanatın ve sanatçının yanında olmaya devam edeceğiz. Hayatımızı renklendiren tiyatro emekçilerine teşekkür ederiz. Tüm tiyatro emekçilerinin ve vatandaşlarımızın 27 Mart Dünya Tiyatro Günü’nü kutluyorum.” diye konuştu.

ÜNLÜ OYUNCULAR’DAN EFELER’E GÖRÜNTÜLÜ MESAJ

11 yıllık evliliklerini kurtarma çabasında olan bir çiftin hikayesini konu alan ’Seni Unutmak İstemedim ki’’ oyuncularından Kayra Şenocak, Dost Elver ve Ferdi Akarnur, Efeler Belediyesi’ne görüntülü mesajlarını iletti.

“Evlilikte kadınlar aslında ne ister? Erkekler bu isteklerin ne kadarını doğru anlar?’’ sorularının cevaplarını esprili bir dille yanıtlayan oyunun, 27 Mart’ta Efelerli sanatseverlerle buluşacağı için mutlu olduklarını ifade eden oyuncular şöyle konuştu:

Ferdi Akarnur: Kültür ve Sanat Kenti Efeler’de, Sanat Dostu Belediye Başkanı Sayın Mehmet Fatih Atay’ın davetiyle Efeler TV’de buluşuyoruz.

Kayra Şenocak: 27 Mart Dünya Tiyatro Günü’nde Efeler Belediyesi’nin kanalı Efeler TV ile Türkiye’nin her yerindeki seyircilerimizle buluşacak olmaktan mutluluk duyuyoruz.

Dost Elver: 27 Mart Dünya Tiyatro Günü’nde Efelerli sanatseverlerle buluşmanın heyecanını yaşıyoruz.

DİĞER HABERLER

Tüm Haberler
©2023 Efeler Belediyesi.