İletişim Merkezi

444 80 09

Whatsapp Hattı

0533 706 01 09

06.03.2023

EFELER’DEN DEPREMZEDE ÇOCUKLARA MORAL

 

Efeler Belediyesi, Kahramanmaraş Depremleri’nin ardından ilçeye gelen çocuklara moral vermek ve yıkımın psikolojik etkisini hafifletmek için anlamlı bir etkinliğe imza attı. Efeler Belediyesi Şehir Tiyatrosu (E.B.Ş.T.) oyuncuları “Nasreddin Hoca ve Çocuklar” adlı müzikli çocuk oyununu miniklerle buluşturdu.

Depremlerin meydana geldiği ilk andan itibaren Efeler halkı ile birlikte afet bölgesi için dayanışmanın en güzel örneklerinden birini sergileyen Efeler Belediyesi, felaketin minik yüreklerde bıraktığı izi silmek için de çalışmalarda bulunuyor. Efeler Belediyesi Şehir Tiyatrosu (E.B.Ş.T.) oyuncuları Dramaturg Serkan Fırtına’nın yazıp yönettiği “Nasreddin Hoca ve Çocuklar” adlı müzikli çocuk oyununu minikler için sahnelendi. TED Ege Koleji’nde eğitim gören depremzede misafir öğrencilerin ve okulun mevcut öğrencilerinin izlediği oyun, okulun tiyatro sahnesinde ücretsiz olarak sergilendi. Çocukların büyük heyecanla izledikleri oyun, keyifli anlar yaşattı.

Oyunun sonunda sahneye çıkıp sanatçılara çiçek takdim eden TED Ege Koleji SKS Koordinatörü-Beden Eğitimi Zümre Başkanı Sakine Kondu Ertaş, böylesi önemli bir etkinliğin düzenlenmesini sağladığı için Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay’a ve E.B.Ş.T. oyuncularına teşekkür etti.

DİĞER HABERLER

Tüm Haberler
©2023 Efeler Belediyesi.