İletişim Merkezi

444 80 09

Whatsapp Hattı

0533 706 01 09

10.04.2023

EFELER’DEN EDEBİYAT DÜNYASINA YENİ KİTAP

Efeler Belediyesi kentin kültür hazinesine bir eser daha kazandırdı. Aydınlı Yazar Ali Rıza Ertan tarafından kaleme alınan Tedirgin Adam isimli roman, Efeler Belediyesi Kültür Yayınları tarafından hazırlanarak okuyucularla buluştu.

Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay’ın kurulmasını sağladığı Yayın Kurulu çok sayıda nitelikli yapıtın; ülkenin bilimsel, kültürel ve sanatsal yaşamına katılmasına katkıda bulunmayı sürdürüyor. Ali Rıza Ertan’ın yazdığı, Ahmet Zeki Muslu’nun yayına hazırladığı “Tedirgin Adam” adlı roman, Ertan’ın hayatına ve edebiyat yaşamına dair kesitlerden oluşuyor. Romanda yazarın yaşamındaki olaylar karşısındaki duygu, düşünce ve yorumları da okuyucularla paylaşılıyor. Romanı temin etmek isteyen vatandaşların, Efeler Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü'ne ulaşarak eseri edinebilecekleri bildirildi. Yazarın Çine Lisesi’nden öğrencisi ve yakın dostu olan Ahmet Zeki Muslu,  Ertan’dan kalan belgeleri araştırıp derledikten sonra kitabın edebiyat dünyasına kazandırılmasına öncülük etti.

 

BAŞKAN ATAY: “BENİM İÇİN VEFA BORCUDUR”

Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay’ın eserde yer alan cümlelerinde; bir dönem öğrencisi olduğu Ertan’la ilgili anıları ve düşünceleri yer alıyor. Atay önsözde şu ifadelere yer veriyor, “Tedirgin Adam’ı yayımlamak ilçenin belediye başkanı olarak, kentimizden yetişen bir şair-yazarı yaşatmak benim için bir değerbilirlik ayrıca öğrencisi olarak da bir vefa borcudur. Değerli öğretmenimizi bir kez daha sevgi ile anıyor, anısı önünde saygıyla eğiliyorum.”

DİĞER HABERLER

Tüm Haberler
©2023 Efeler Belediyesi.