İletişim Merkezi

444 80 09

Whatsapp Hattı

0530 043 09 09

17.05.2024

EFELER’DEN ENGELLERİ KALDIRAN ETKİNLİK

Efeler Belediyesi, Aydın Büyükşehir Belediyesi ve Türkiye Sakatlar Derneği Aydın Şubesi işbirliğinde düzenlenen ‘Engelsiz Buluşma’ etkinliğinde engelli bireyler ve aileleri eğlence dolu bir gün geçirdi.

10-16 Mayıs Engelliler Haftası’nda farkındalık yaratmak amacıyla Pınarbaşı Mesire Alanı’nda gerçekleşen programda; birbirinden renkli etkinlikler yer aldı. Efeler Belediyesi Şehir Tiyatrosu (EBŞT) ekibi, konuklara doğaçlama tiyatro gösterisi sundu. Belediye bünyesinde hizmet veren Otizm Yaşam Merkezi’nin yetenekli öğrencilerinden oluşan Müzik Grubu ve Koro ekibi performansları ise büyük beğeni topladı. İnteraktif oyun ve yarışmaların da yer aldığı organizasyonda; palyaço gösterileriyle katılımcılar gönüllerince eğlendi.

BAŞKAN YETİŞKİN: “KENDİNİZİ YALNIZ HİSSETMEYECEKSİNİZ”

Engelsiz Buluşma etkinliğinde konuşan Efeler Belediye Başkanı Anıl Yetişkin, “Hepimiz bir gün çeşitli nedenlerle engelli bireyler olabiliriz. Bu konudaki farkındalığı artırmalıyız. Anlamlı organizasyonumuz bu amaca hizmet ediyor. Birlikte yaşama kültürünü geliştirmeliyiz. Kendinizi asla yalnız hissetmeyeceksiniz. Sizler için varız” ifadelerini kullandı.

Dayanışma örneklerinin de sergilendiği programda Aydın Girişimci Kadınlar Platformu Başkanı Nebahat Üstüner, ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmak üzere Efeler Belediyesi’ne akülü tekerlekli sandalye bağışladı.

DİĞER HABERLER

Tüm Haberler
©2023 Efeler Belediyesi.