Liste Geri GÜNCEL EFELER’DEN GREVE TAM DESTEK

  • IMF_8906_1
  • IMF_8925_1
  • IMF_8932_1
  • IMF_8878_1
  • IMF_8890_1
25.09.2019

     Efeler Belediye Başkanı M. Fatih Atay, AYÇEP tarafından Dünya Küresel Çevre Grevi Günü dolayısıyla düzenlenen eyleme katılarak her zaman olduğu gibi çevrecilere destek verdi.

Efeler Uğur Mumcu Parkı’nda düzenlenen Dünya Küresel Çevre Grevi Günü’ne dikkat çekmek için gerekleşen eyleme Efeler Belediye Başkanı M. Fatih Atay, Aydın Çevre Platformu(AYÇEP) Başkanı Mehmet Vergili, Efeler Kent Konseyi Başkanı GülsevilErgünoğlu, TEMA üyeleri başta olmak üzere birçok çevreye duyarlı vatandaş ve sivil toplum temsilcileri ve öğrenciler katıldı.

“ÜÇ JES BİR TERMİK SANTRALE BEDEL”

Özellikle son yıllarda Jeotermallere karşı düzenlenen eylemlerle tanınan AYÇEP Başkanı Mehmet Vergili, “ Türkiye, bildiğiniz nükleer enerji santralleri; fosil, kömür kullanımları nedeniyle dünyanın onuncu kirli ülkesi haline gelmiştir. Dünyada küresel toplantılarda alınan kararlara ülkemizin yetkililerine uyun diyoruz.Düşünün, üç Jeotermal bir Termik santrale bedel.  Aydın da çağrımız fosil yakıtlar ve aynı şekilde jeotermal enerji santrallerinin yaydığı bu şekildeki gazlara bir dur diyoruz ve bunun bitmesini istiyoruz. Çünkü dünya hepimiz için lazım” dedi.

“KANSER OLMAK İSTEMİYORUZ”

Toprağımıza, havamıza, suyumuza dokunmayın diyen Efeler Kent Konseyi Başkanı GülsevilErgünoğlu’nun ardından çevreye karşı duyarlılığı ile tanınan Efeler Belediye Başkanı M. Fatih Atay,” bizi yönetenlerin anlamaması mümkün değil. Ama ne yazık ki anlamamayı tercih ediyorlar. Ya biz onları değiştireceğiz ya da onlar bizim kanser olmamızı sağlayacak. Bu tercihi hep beraber yapacağız. Kamu görevi yerine getirmeye çalışıyorum. Desteğinizden dolayı bütün Efeler halkına çok teşekkür ederim” ifadelerini kullandı.  

Uğur Mumcu Parkı’nda düzenlenen dikkat çekme eylemi açılan pankartlarla sona erdi