İletişim Merkezi

444 80 09

Whatsapp Hattı

0533 706 01 09

07.04.2023

EFELER’DEN MİNİKLER İÇİN ANLAMLI ETKİNLİK

Efeler Belediyesi, Kahramanmaraş Depremleri’nin ardından ilçeye gelen çocukların da yer aldığı anlamlı bir etkinliğe imza attı. Efeler Belediyesi Şehir Tiyatrosu (E.B.Ş.T.) oyuncuları “Nasreddin Hoca ve Çocuklar” adlı müzikli çocuk oyununu miniklerle buluşturdu.

Depremlerin meydana geldiği ilk andan itibaren Efeler halkı ile afet bölgesi için dayanışmanın en güzel örneklerinden birini sergileyen Efeler Belediyesi, felaketin minik yüreklerde bıraktığı izi silmek için de kültürel çalışmalarını sürdürüyor. Efeler Belediyesi Şehir Tiyatrosu (E.B.Ş.T.) oyuncuları Dramaturg Serkan Fırtına’nın yazıp yönettiği “Nasreddin Hoca ve Çocuklar” adlı müzikli çocuk oyununu minikler için sahnelendi. Başak Koleji’nde eğitim gören depremzede çocukların ve okulun mevcut öğrencilerinin izlediği oyunlar, saat 11.00 seansında anaokul, 14.00’de ise ilkokul öğrencilerine ücretsiz olarak sergilendi. Çocukların büyük heyecanla takip ettiği tiyatro gösteriminde keyifli anlar yaşandı.

Oyunun sonunda sahneye çıkıp sanatçılara çiçek takdim eden Başak Koleji öğretmenleri böylesi önemli bir etkinliğin düzenlenmesini sağladığı için Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay’a ve E.B.Ş.T. oyuncularına teşekkür etti.

Efeler Belediyesi’nin ilçedeki eğitim kurumlarıyla sanatsal etkinlik faaliyetlerini sürdüreceği kaydedildi.

DİĞER HABERLER

Tüm Haberler
©2023 Efeler Belediyesi.