İletişim Merkezi

444 80 09

Whatsapp Hattı

0533 706 01 09

17.11.2023

EFELER’İN OTİZM YAŞAM MERKEZİ’NDE ÖZEL BİREYLER İÇİN ÖZEL DEPREM EĞİTİMİ

Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay tarafından hizmete açılan Otizm Yaşam Merkezi’nde eğitim çalışmalarıyla, özel bireylerin hayatına olumlu katkıda bulunmaya devam ediyor.

Kendi alanında bölgesinin en kapsamlı merkezi olan Otizm Yaşam Merkezi’nde verilen eğitimlerle özel bireyler yeni bilgiler ediniyor, beceriler kazanıyor, yeteneklerini geliştiriyor, sosyal yaşama daha aktif katılma olanağı elde ediyor. Bu kapsamda Manisa Otistik Bireyler ve Engelsiz Aileler Derneği (MOBAD) Başkanı ve Otizm Vaka Yöneticisi Mahperi Serpil Dede ile Efeler Belediyesi’nin 3. Çocuk-Ergen-Yetişkin Psikososyal Destek Merkezi’nde görevli Psikolog Hazal Sansür eğitim semineri ve psiko-sanat terapisi verdi.

Eğitim seminerinde otizmli bireylerin özel durumları gözetilerek deprem öncesinde yapılması gereken hazırlıklar ile deprem esnası ve sonrasında nasıl davranılması gerektiğine dair bilgiler verildi, otizmli bireylerin ve ailelerinin soruları yanıtlandı. Eğitimin sonunda katılımcılara farkındalık için mavi düdük dağıtıldı.

MOBAD Başkanı Mahperi Serpil Dede, özel bireylerin ve ailelerinin farkındalık düzeylerinin yüksek olduğunu bunun da kendisini çok mutlu ettiğini dile getirdi. Otizm Yaşam Merkezi’ni hizmete açıp burada verilen eğitimler ve etkinliklerle özel bireylerin hayatını kolaylaştıran projeleri için Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay’a teşekkürlerini iletti.

DİĞER HABERLER

Tüm Haberler
©2023 Efeler Belediyesi.