İletişim Merkezi

444 80 09

Whatsapp Hattı

0533 706 01 09

08.11.2021

EFELER’İN TIRMANIŞ DUVARI MİNİK İZCİLERİ AĞIRLADI

 

Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay’ın marka kent Efeler için hayata geçirdiği projelerden Efeler Belediyesi Tırmanış Duvarı Yedi Eylül İlkokulu öğrencilerini ağırladı.

Başkan Atay’ın uluslararası yarışmalara ev sahipliği yapmak, milli ve olimpik sporcu yetiştirmek amacıyla ilçeye kazandırdığı olimpik tırmanış duvarı Efeler halkının ilgi odağı olmaya devam ediyor. Efeler Belediyesi tarafından Pınarbaşı Mesire Alanı’na inşa edilen, ülkedeki olimpik standartlarda açık havadaki tek tırmanış duvarının son misafirleri Yedi Eylül İlkokulu’nun İzcilik Kümesi öğrencileri oldu.

Öğrenciler, Efeler Belediyesi bünyesinde görev yapan Spor Tırmanış Antrenörü Şevki Çıldır gözetiminde duvara tırmandı. Tırmanış duvarını deneyimleyen minik izciler keyifli vakit geçirirken, etkinlik renkli görüntülere sahne oldu.

El ayak koordinasyonu en iyi sağlayan sporlardan biri olan tırmanış sporunun sırt kaslarının gelişmesinden, boyu uzatmasına kadar pek çok faydası bulunurken, çocukların yükseklik korkusunu yenmesine, kendisine güvenmesine, yardımlaşma ve uyum duygularının gelişmesine katkı sağladığı biliniyor.

DİĞER HABERLER

Tüm Haberler
©2023 Efeler Belediyesi.