İletişim Merkezi

444 80 09

Whatsapp Hattı

0533 706 01 09

03.11.2021

EFELER’İN TİYATRO ATÖLYELERİ İÇİN YETENEKLERİNİ SERGİLEDİLER

 

Tiyatroya gönül veren adaylar, Efeler Belediyesi’nin sanat yuvası Efeler Belediyesi Şehir Tiyatrosu (EBŞT) Tiyatro Atölyeleri için ter döktü.

Yeni yetenekler arayan Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’ne bağlı Efeler Belediyesi Şehir Tiyatrosu Tiyatro Atölyeleri, 2021-2022 dönemi genç ve yetişkin grupları için yetenek sınavı düzenledi. Günler öncesinden Efeler Belediyesi’ne başvurularını yapan adaylar, atölyelere katılabilmek için hafta sonu düzenlenen sınavda yeteneklerini sergiledi. Milli Aydın Bankası Konferans Salonu ve Muzaffer İzgü Tiyatro ve Konferans Salonu'nda iki gün devam eden yetenek sınavına rekor katılım gerçekleşti. 200’ü aşkın aday, EBŞT Tiyatro Atölyeleri’ne katılabilmek için alanında uzman jüri karşısına çıktı.

Bir hafta içinde sonuçların bizzat aranarak adaylara duyurulacağı ifade edilirken, iki hafta içinde de eğitimlerin başlayacağı bildirildi. Atölye eğitimleri kapsamında kursiyerlere; temel oyunculuk, sahne bilgisi, dramaturji, drama, oyun yazarlığı gibi konularda eğitimler verilecek. Kursiyerler yıl boyunca EBŞT’nin düzenlediği etkinliklerde görev alacak.

DİĞER HABERLER

Tüm Haberler
©2023 Efeler Belediyesi.