İletişim Merkezi

444 80 09

Whatsapp Hattı

0533 706 01 09

28.05.2020

EFELER’İN YENİ SOKAKLARI IŞIL IŞIL

 

Efeler Belediyesi, koronavirüs tedbirleri kapsamında sokağa çıkma yasağı sürecinde ilçenin boşalan sokaklarında çalışmalarını hız kesmeden sürdürüyor. Sevgi Yolu’nda bulunan 1905. Sokak’ın çalışmaları tamamlandı. Yağcılariçi’nde uygulanan yenileme çalışmalarının devamı niteliğinde olan düzenleme büyük beğeni topladı.

Göreve geldiği günden bu yana kentte insan odaklı proje ve çalışmalarla hizmet farkını Efeler halkına her alanda hissettiren Efeler Belediye Başkanı M. Fatih Atay, ilçeye prestijli sokaklar kazandırmaya devam ediyor.

Büyük beğeni toplayan Yağcılariçi çarşısındaki sokak düzenleme çalışmasının ardından Efeler Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, Başkan Atay’ın talimatıyla Sevgi Yolu’na bağlanan, kentteki yaya trafiğinin yoğun olduğu, genellikle kafe ve eğlence merkezlerinin bulunduğu Hasanefendi Mahallesi 1905. sokakta yaklaşık 65 metre uzunluğundaki yolda üst yapı yenileme çalışması yaparak ışıklı parke taşı döşedi. Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, kaldırımlara doğal traverten taşlar döşeyerek sokağa yeni bir görünüm kazandırdı. Yapılan üst yapı çalışmalarında sokakta yağmur suyu düzenleme çalışması da gerçekleştirildi. Genellikle akşam saatlerinde işlek olan 1905 Sokak’ın akşam görüntüsü ise görenlerden büyük beğeni topladı.

Yapılan çalışmalarla ilgili konuşan Efeler Belediye Başkanı M. Fatih Atay, ‘Göreve geldiğimiz günden bu güne kadar Efelerli vatandaşlarımızın ve esnaflarımızın istekleri doğrultusunda çalışmalar gerçekleştiriyoruz. 1905 Sokak’ı canlandırmak ve yaz sezonuna hazırlamak için sokakta üst yapı yenileme çalışması gerçekleştirdik. Koronavirüs tedbirleri kapsamında çoğu esnafımız dükkanlarını kapattı. Umarım en kısa sürede normal hayatımıza geri döneriz ve esnaflarımız kaldığı yerden işlerini yapmaya devam ederler‘ dedi.

DİĞER HABERLER

Tüm Haberler
©2023 Efeler Belediyesi.