İletişim Merkezi

444 80 09

Whatsapp Hattı

0533 706 01 09

17.08.2023

EFELER SAĞLIK HİZMETLERİNDE REKORLAR KIRIYOR

Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay, göreve geldiği 2019 yılından itibaren temel belediyecilik hizmetlerinde ulaşılan rekor sayıların yanında kestiği kurdeleler ile de sosyal belediyecilik anlayışının en güzel örneklerini sergiledi.  

Efeler’i “Marka Kent” yapmak amacıyla gecesini gündüzüne katarak çalışan Başkan Atay, ilçe sakinlerinin hayatını güzelleştiren faaliyetlerini aralıksız sürdürüyor. Sağlık İşleri Müdürlüğü ekiplerinin de 4 yılda yaptığı çalışmalar şu şekilde gerçekleşti;

Efeler’de yaşayan özel öğrencilerin ikinci evi olan Otizm Yaşam Merkezi 2021 yılın Aralık ayında hizmete açıldı. Bölgenin en kapsamlı merkezi olan ve çevre illerden gelen talepleri de karşılayabilen proje, 400 otizmli bireye hizmet verebiliyor.

Korona virüs pandemisinde vatandaşların en çok ihtiyaç duyduğu; maske ve dezenfektan başta olmak üzere 5 milyon 962 bin 55 adet çeşitli hijyen ürünleri, Efeler halkına ücretsiz dağıtıldı. Bunun yanında; kent sınırları içinde bulunan özel ve resmi kurumlar ile iş yerleri haftalık ve aylık periyotlarda 25 bin 500 kez dezenfekte edildi.

İlçe sakinlerinin, muayene, pansuman, enjeksiyon ile tansiyon ve şeker ölçüm ihtiyaçlarını karşılayan ekipler bu kapsamda 4 bin 697 işlem gerçekleştirdi.

Mevsimsel etkenler başta olmak üzere çeşitli nedenlerle ülke genelinde artan sivrisinek sorununu çözmek için kapsamlı bir çalışma yürütüldü. Kent zararlıları olarak tanımlanan; halk sağlığını ve huzurunu bozan sivrisinek, karasinek, fare, pire, kene, hamamböceği vb. vektörlere karşı mücadele kapsamında ekipler, 33 adet yeni ilaçlama cihazı ile ilçe sınırları içerisinde 520 tur atıldı.

Yürütülen titiz faaliyetlerin yanı sıra çeşitli alanlarda vatandaşlardan gelen 40 bin 102 talep karşılandı.

DİĞER HABERLER

Tüm Haberler
©2023 Efeler Belediyesi.