İletişim Merkezi

444 80 09

Whatsapp Hattı

0533 706 01 09

16.07.2021

İLAÇLAMADA DİJİTAL DÖNEM

 

Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay, halk ve çevre sağlığı için çalışmalarına devam ediyor. Efeler Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü, Başkan Atay’ın talimatıyla ilaçlama çalışmalarında yeni bir sisteme geçti.

Efeler Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü ekipleri; mobil ve web tabanlı yeni bir teknoloji platformunu kullanmaya başladı. Böylece Efeler’de sivrisinek ve karasinek gibi kent zararlıları ile mücadele çalışmaları daha hızlı ve etkin bir hale geliyor.

KENT ZARARLILARININ ÜREME ALANLARI KAYDEDİLİYOR

Gerekli donanım ve eğitim verilen Sağlık İşleri Müdürlüğü ekipleri, Efeler’de, kent zararlılarının üreme alanlarını program kullanarak kayıt altına alıp, çalışmalarını harita üzerinde işaretliyor. Çalışanlar topladıkları verileri analiz ederek, daha sonraki ilaçlama turlarında işlerini daha hızlı ve etkin bir şekilde gerçekleştiriyor. Yapılan hizmet ile ilgili her attıkları adımı sayısallaştırıp bilişim sistemlerine kaydeden ekipler, gelecek planlarını da bu veriler ile yapıyor.

“HİZMETLERİMİZİ TEKNOLOJİ İLE BİRLEŞTİRİYORUZ”

“Efeler Belediyesi olarak çağımızın teknolojilerini takip ediyor ve yenilikçi belediyecilik anlayışımız ile hizmetlerimizi teknoloji ile birleştiriyoruz.” diyen Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay, yeni sistemle ilgili şu bilgileri paylaştı:

“İlaçlama hizmetlerimizde dünya çapında destek almış mobil ve web tabanlı yeni bir teknoloji platformunu kullanmaya başlamış bulunuyoruz. Bu sistem sayesinde Efelerimizde vektörlerle mücadele çalışmaları daha etkili bir hale geliyor. Ayrıca kullandığımız sistemle bir veri tabanı oluşturarak, ilçemizdeki kent zararlılarının üreme alanlarını harita üzerinde konumlandırıp, bir harita da çıkarmış olacağız.”

DİĞER HABERLER

Tüm Haberler
©2023 Efeler Belediyesi.