İletişim Merkezi

444 80 09

Whatsapp Hattı

0533 706 01 09

04.11.2019

KARDEŞ ŞEHİR: FINDIKLI

     Efeler Belediyesi ile Fındıklı Belediyesi arasında "Kardeş Şehir" protokolü imzalandı.

Fındıklı Belediyesi başkanlık makamında gerçekleşen imza törenine, Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay ile belediye meclisi üyeleri ve Fındıklı Belediye Başkanı Ercüment Şahin Çervatoğlu ve belediye meclisi üyeleri katıldı. Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay, yaptığı açıklamada, Efeler Belediyesi olarak Fındıklı'ya kreş yapacaklarını söyledi.

Fındıklı ile kardeş şehir olmaktan büyük bir mutluluk duyduğunu ifade eden Atay, "Benimde ilk belediye başkanlığımda ilk kardeş şehir Fındıklı oluyor. O nedenle Fındıklı'nın özel bir anlamı var. Efeler 300 bin nüfuslu bir ilçe.  Olanaklarımız sizden fazla, benden Atatürk büstü istendi ve bu büstü yaptıracağım. Bunun yanında bir de kreş yapacağız. Çünkü kreşe biz önem veriyoruz "dedi.  

Fındıklı Belediye Başkanı Ercüment Şahin Çervatoğlu ise, Efeler Belediyesi ile kardeş şehir olunması kendilerini onurlandırdığını belirterek, "Kardeş kent değil, ben abi kent diyorum. Biz Atatürk Parkı için Atatürk büstü arayışı içindeydik. Fatih Başkanımla irtibata geçtik. ‘Ne gerekiyorsa onu yapalım. Kardeş kent ilan edelim’ dedi. Heyeti ile hiçbir sorun yaşamadan bizi kardeş şehir kabul etti. Ayrıca talepte bulunmadan ilçemize kreş yapacaklar. İlçe halkı adına teşekkür ediyorum "diye konuştu.

DİĞER HABERLER

Tüm Haberler
©2023 Efeler Belediyesi.