İletişim Merkezi

444 80 09

Whatsapp Hattı

0533 706 01 09

06.06.2023

KIZILCAKÖY MAHALLESİ PAZARINA KAVUŞUYOR

Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay’ın Kızılcaköy Mahallesi’ndeki üreticilere armağan ettiği Köylü Pazarı’nın açılışı 11 Haziran Pazar günü gerçekleştirilecek.

Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay, hayata geçirdiği projeler ile üretimi desteklemeyi ve üreticilerin yaşamına dokunmayı sürdürüyor. Bu kapsamda çok sayıda hizmeti ilçe sakinlerine sunan Başkan Atay, faaliyetlerine bir yenisini daha ekleyecek. Başkan Atay,  11 Haziran Pazar günü saat 11.00’da Kızılcaköy Mahallesi’nde düzenlenecek törenle köylü pazarının açılışını gerçekleştirecek. Kadın üreticilerin ağırlıklı olarak yer alacağı pazarda;  yerli üreticilerin hazırladığı yöresel lezzetlerin yanı sıra, çeşitli ürünler de ziyaretçilerin beğenisine sunulacak.

BAŞKAN ATAY: “HALKIMIZ HER ANLAMDA KAZANACAK”

Proje sayesinde mahalle halkının her anlamda kazanç elde edeceğini ifade eden Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay,  “Göreve geldiğimiz 2019 yılından itibaren çok sayıda tarım projesini hayata geçirdik. Atıl durumdaki arazileri üretime kazandırdık.  Ürünlerimizin katma değer kazanması ve yerel üreticilerimizin daha fazla kazanç elde etmesi için sadece kadınların istihdam edildiği % 100 Kadın Emeği Tarımsal Ürün Fabrikası’nı kurduk. Efe Bakkalları hizmete açtık. Üreticilerimizle sürdürdüğümüz dayanışmanın örneklerinden biri olan Kızılcaköy Mahallesi’ndeki köylü pazarının açılışına tüm halkımızı davet ediyorum” diye konuştu.  

DİĞER HABERLER

Tüm Haberler
©2023 Efeler Belediyesi.