İletişim Merkezi

444 80 09

Whatsapp Hattı

0533 706 01 09

10.10.2019

KONSER İÇİN AĞAÇ KESTİLER

EFELER BELEDİYESİ, NEVZAT BİÇER PARKI’NIN YEŞİL ALANINDA KONSER YAPILMASINA İZİN VERMEYECEK

Nevzat Biçer Parkı’nda yer alan işletme 9 Ekim Çarşamba günü gerçekleşen Teoman Konseri öncesinde yeşil alana yerleştirdiği sahne için 25 yıllık olan ıhlamur ağacını kökünden kesti. Konser ve konser alanı için Efeler Belediyesi’nden izin almadan hareket eden işletme sahipleri, izinsiz kurulan sahnenin alana yerleşmesi için kestikleri ağacın yanı sıra dört ağacı ise uygunsuz bir biçimde budadı.

Ağacın kesilmesi olayı konsere birkaç saat kala yaşandı. Gerçekleşenolayın ardından Efeler Belediye Başkanı M. Fatih Atay, başta Park ve Bahçeler Müdürü olmak üzere belediyenin ilgili müdürleri ile alana giderek inceleme başlattı. İnceleme sonrasında, ilgili müdürlerle konu ile ilgili toplantı yapan Efeler Belediye Başkanı M. Fatih Atay yaşanan tüm sıkıntılara rağmen, bilet alan vatandaşların mağduriyet yaşamaması için konserin gerçekleştirilmesine izin verdi. Ancak Başkan Atay, Nevzat Biçer Parkı’nın yeşil alanında bundan sonra konser yapılmaması talimatını verdi.

Ağaç kesim işlemleri ile ilgili idari ve cezai işlemlerin yapılması için talimat veren Başkan Atay, sit alanında bulunan bu ağaçların kesilmesi nedeni ile Kültür ve Tabiat Varlıkları Koruma Kurulu’na bilgi verildiğini ifade etti.

Efeler Belediye Başkanı M. Fatih Atay şunları söyledi:

“Sanat için doğanın bu şekilde kullanılmasına asla izin vermeyeceğiz. Doğa ve çevre her zaman belediyemiz için hassas bir konudur ve önceliğimizdir. Bu yüzden, bu tür organizasyonların bundan sonra doğaya zarar vermeden ve uygun alanlarda yapılması için karar aldık. Maalesef konser sonrasında alanda ağır tahribat meydana geldi. Bu yüzden alandaki tahribatı gidererek, Nevzat Biçer Parkı’nı içerisindeki unsurları ile korunup geliştirilecek, alanı yeşillendirecek ve daha da güzelleştirmek için çalışmalar yapacağız.”

DİĞER HABERLER

Tüm Haberler
©2023 Efeler Belediyesi.