İletişim Merkezi

444 80 09

Whatsapp Hattı

0533 706 01 09

25.07.2019

MEZARLIKLARDA BAYRAM MESAİSİ

    Efeler Belediyesi,Kurban Bayramı’nda yoğunluk yaşanan mezarlıklarda vatandaşların rahat edebilmesi için bir dizi önlem alıyor.

Efeler Belediye Başkanı M. Fatih Atay’ın talimatıyla, ilçe genelinde belediyenin sorumluluk sahasındaki toplam 116 adet mezarlıkta yoğun bir çalışma başlatıldı. Merkeze uzak mahallelerden çalışmalara başlayan ekiplertemizlik ve bakım - onarım çalışmaları gerçekleştiriyor.

CANLI POPÜLASYONUNA ÖZEN GÖSTERİLİYOR

Mezarlıklar Müdürlüğü ekipleri bakım-onarım çalışmalarına canlı popülasyonunu dikkate alıyor. Çalışmaların başladığı mezarlardan biri olan Tellidede Mezarlığı’nda yaşayan 80 civarındaki kaplumbağaya zarar vermeden işlemler tamamlandı. Ayrıca, arıcılıkta bal hasadı dönemi olmasından dolayı bu süreci dikkate alan Mezarlıklar Müdürlüğü, bala zarar vermemek için özen gösterdi. Popülasyonun bulunduğu çevredeki mezarlıklarda ise ot ilaçlaması (herbisit) işlemlerini gerçekleştirilmedi.

Kurban Bayramı’na kadar çalışmaların tamamlanacağını ifade eden Başkan Atay şu bilgiyi verdi:

“Aile olarak bizleri bir araya getiren Kurban Bayramı için önümüzde sayılı günler kaldı. Kaybettiğimiz büyüklerimiz ile hasret giderdiğimiz zamanlardan biriside bayram dönemleri. Bayramda ailelerini ve yakınlarını ziyaret edecek Efeler Halkı’nın, ziyaretlerini rahat bir ortamda geçirip, yakınlarını anmaları bizler için de çok önemli. Bu yüzden diğer birimlerimiz gibi Mezarlıklar Müdürlüğümüz de saha çalışmaları için yoğun bir süreç içerisinde. Umarım gerçekleşen hizmetlerden vatandaşlarımız memnun kalır.”

Efeler Belediyesi ekipleriayrıca,  şehitlik ve türbelerin bakım-onarım çalışmalarını tamamlayarak Kurban Bayramı’na hazır hâle getirecek.

DİĞER HABERLER

Tüm Haberler
©2023 Efeler Belediyesi.