İletişim Merkezi

444 80 09

Whatsapp Hattı

0533 706 01 09

30.05.2022

OSMANGAZİ ÜNİVERSİTESİ’NDEN MATEMATİK VE BİLİM PARKI’NA ZİYARET

 

Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay’ın, çocukların matematik ve bilimle iç içe yetişmesini sağlamak amacıyla ilçeye kazandırdığı Prof. Dr. Aziz Sancar Matematik ve Bilim Parkı, Osmangazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi öğrencilerini ağırladı.

Efeler Belediyesi'nin Kemer Mahallesi'nde hizmete açtığı, Aydın'da bir ilk olan Prof. Dr. Aziz Sancar Matematik ve Bilim Parkı, Türkiye’nin birçok ilinden ziyaretçiler ağırlamaya devam ediyor. Son olarak Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi Matematik Öğretmenliği bölümü üçüncü ve dördüncü sınıf öğrencileri, öğretmenleri ile birlikte parkı ziyaret etti. Prof. Dr. Kürşat Yenilmez ve Dr. Öğretim Üyesi Ayla Ata Baran eşliğinde Matematik ve Bilim Parkı’nı gezen öğrenciler, parkın önünde hatıra fotoğrafı çekilmeyi de ihmal etmediler.

“DAHA ÖNCE BÖYLE BİR TESİS GÖRMEMİŞTİK”

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi İlköğretim Matematik Öğretmenliği bölümü üçüncü ve dördüncü sınıf öğrencileri, daha önce böyle bir tesis görmediklerini belirterek, “Çocukların matematiği ve bilimi sevmesi açısından çok önemli bir tesis olduğunu düşünüyoruz. Küçükken birçoğumuzun korkulu rüyasıydı matematik. Daha önce böyle bir tesis görmemiştik fakat sayılarının artması gerektiğini de düşünüyoruz. Bizce örnek bir proje olmuş. Burayı gelip görmek bizleri çok mutlu etti. Matematik adına böyle bir projeyi hayata geçirdiği için Başkan Mehmet Fatih Atay’a ve misafirperverliği için Efeler Belediyesi personeline teşekkür ediyoruz.” diye konuştular.

DİĞER HABERLER

Tüm Haberler
©2023 Efeler Belediyesi.