İletişim Merkezi

444 80 09

Whatsapp Hattı

0533 706 01 09

27.01.2020

UĞUR MUMCU EFELER’DE YAŞIYOR

 

Aydın Büyük Şehir Belediyesi, Efeler Belediyesi ve Aydın Atatürkçü Düşünce Derneği’nin ortaklaşa düzenlediği konuşmacısının önceki dönem Milletvekili, gazeteci ve yazar Mustafa Balbay’ın olduğu “Uğur Mumcu’dan Günümüze Türkiye” konferansı 25 Ocak Cumartesi günü Milli Aydın Bankası Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi.

ADD Aydın Şube Başkanı Müslime Güneş açılış konuşmasında “ Özgürlük ve demokrasi mücadelesinin saygın isimleri değerli gazeteci yazar Uğur Mumcu ile Atatürkçü Düşünce Derneği’nin kurucu Genel Başkanı, seçkin hukuk bilgini Prof. Dr. Muammer Aksoy’un, Cumhuriyet’in Emniyet Müdürü Gaffar Okkan’ın alçakça pusular kurdurularak öldürülüşünün yıl dönümü günleri olan 24-31 Ocak günleri arasını “ Demokrasi ve Adalet Haftası” olarak anıyoruz. Adalet ve Demokrasi Haftası’nda hak, hukuk, adalet, demokrasi, insan hakları, özgürlükler ve laik Cumhuriyet için canlarını hiçe sayan aydınlarımızı unutmadığımızı ve unutturmayacağımızı bir kez daha haykırırken; tüm yurtsever kurum ve kuruluşları, yurttaşlarımızı Atatürkçü Düşünce çatısı altında güç birliği yapmaya, karanlık güç odaklarına karşı omuz omuza mücadele etmeye çağırıyoruz. Uğur Mumcu’yu katledilişinin 27. Yılında bitmeyen bir özlemle anmaya hazırlanırken bir kez daha onun söylemiyle haykırıyoruz. “Korkak bin kez, cesur bir kez ölür”  sözlerini ifade etti.

Önceki dönem Milletvekili, gazeteci ve yazar Mustafa Balbay “ Güneşli aydınlık bir Ocak gününde hepinizin belki başka işleri vardı ama onları bırakıp Uğur Mumcu’dan Türkiye nereye gidiyor, ne yapmalıyız kaygısı taşıyan sizlere ne olursa olsun Türkiye’yi namerde, emperyalizme kurban etmeyeceğimize olan sarsılmaz inancımla selamlıyorum.” dedi.

Gazeteci yazar Mustafa Balbay Uğur Mumcu’dan günümüze adlı konferansta Uğur Mumcu’nun hayatı, 90’lı yıllardaki ülkemizin içinde bulunduğu karanlık ve günümüz Türkiye’si konularına yer verdi.

Aydın Büyük Şehir Belediyesi, Efeler Belediyesi ve Aydın Atatürkçü Düşünce Derneği’nin ortaklaşa düzenlediği “Uğur Mumcu’dan Günümüze Türkiye” konferansına Efeler Belediyesi başkan vekili Abidin Arslan, CHP Aydın İl Kadın Kolları Başkanı Ayşe Özdemir, CHP Efeler İlçe Başkanı Polat Bora Mersin ve CHP Efeler Kadın Kolları Başkanı Özlem Ekiz katıldı.

DİĞER HABERLER

Tüm Haberler
©2023 Efeler Belediyesi.