İletişim Merkezi

444 80 09

Whatsapp Hattı

0533 706 01 09

02.08.2022

KAMUOYUNA DUYURU

 

1 Ağustos 2022 tarihli www.aydinpost.com adresli sözde internet haber sitesinde, Genel Yayın Yönetmeni Erman Çetin’in kaleme aldığı “Akşama kadar MHP İl Başkanı Haluk Alıcık’la görüşen CHP’li Fatih Atay, Ak Partili Ömer Özmen söz konusu olunca neden bu kadar panikledi?” başlıklı köşe yazısında şahsım ile ilgili iddialar içeren bölüm tamamıyla gerçek dışıdır.

Kamuoyuna doğruları aktarmayıp hayali senaryolarla yerel siyasete yön vermeye çalışan şahsın, daha önce iddia ettiği görüşmenin hiç yaşanmadığını kamuoyunun bilgisine sunmuştuk.  Belirtilen tarihte Sayın Ömer Özmen’in Aydın dışında olduğu, sosyal medya hesabında yaptığı paylaşım ve yerel basında çıkan haberlerle ortaya konulmuş, iddianın doğru olmadığı ispatlanmıştı. Söz konusu medya organizasyonunun bunun üzerine haberini tekzip etmesi gerekirken hayal ürünü senaryolarına yeni boyutlar kazandırarak devam etmesi düştükleri gülünç durumun acınası bir yansımasıdır. Şahsımı itibarsızlaştırmaya çalışan bu projenin basın ayağındaki ürünlerinin; tarihi geçmiş, miadı dolmuş, kullanım ömrü çoktan bitmiştir. Bir yerel yönetici olarak görevim gereği toplumun her kesiminden her bir bireyle görüşmem gayet normal ve doğaldır. Ancak bunun şekli yine görevim gereği belirlenmiş sınırlar dâhilinde şeffaflıkla gerçekleştirilmektedir. Kapalı kapılar ardında, etik dışı görüşmelerde bulunmayacağım şahsımı tanıyan herkesin malumudur. Göreve geldiğim 2019 Yerel Seçimleri öncesinde belirttiğim üzere cam gibi şeffafım ve üç seneyi aşan görev sürem boyunca bu şeffaflığıma şüphe getirecek hiçbir eylem ve söylemde bulunmadım. Gerçek dışı iddiaları gündeme getiren söz konusu basın kuruluşunun da aynı şeffaflık ve basın etiğine uygun habercilik anlayışıyla delilsiz haber yapmamasını ve kamuoyunu bu hayal ürünü senaryolarla daha fazla oyalamamasını temenni ederim.

Söz konusu iddialar hakkında tüm yasal haklarımı kullanacağımı tekrar hatırlatır, kamuoyunun bilgisine saygılarımla arz ederim.

 

T.C. Efeler Belediye Başkanı

Mehmet Fatih ATAY   

©2023 Efeler Belediyesi.